Kim Supervenience Argument Essay How To Write A Proposal For Starting A School Cheap Business Plan Ghostwriter Website For Phd Best Brand Marketing Resume

#VolleyNews: Podsumowanie dnia (15.05)

 

Trener reprezentacji Polski, Vital Heynen ogłosił ostateczny skład biało-czerwonych na pierwszą edycję Siatkarskiej Ligi Narodów. Asseco Resovia Rzeszów podała nazwisko siatkarza, który dołączy do Rafaela Redwitza i w sezonie 2018/2019 będzie tworzył z nim duet rozgrywających. PGE Skra Bełchatów przedstawiła nowego zmiennika Mariusza Wlazłego. Co jeszcze wydarzyło się we wtorek w świecie siatkówki? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.

21-osobowy skład reprezentacji Polski na Siatkarską Ligę Narodów 2018

Trener Vital Heynen podał nazwiska 21 siatkarzy, którzy będą reprezentować Polskę w tegorocznych rozgrywkach Ligi Narodów. Szkoleniowiec biało-czerwonych musiał dokonać selekcji w celu dostosowania się do wymogów Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), ale zgodnie z regulacjami w razie potrzeb medycznych będzie miał możliwość skorzystania z pełnej listy 26 zawodników. Zatem kadrowicze pozostający w rezerwie są objęci system treningowym i ewentualnie startowym w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów 2018. Początek zmagań zaplanowano na 25 maja. Wcześniej tj. 19 maja (sobota) w Katowicach oraz 21 maja (poniedziałek) w Opolu reprezentacja Polski rozegra mecze sparingowe z reprezentacją Kanady.

Skład reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn na Ligę Narodów 2018:

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Damian Schulz

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Piotr Nowakowski

Libero: Kacper Piechocki, Paweł Zatorski, Michał Żurek

Siatkarze pozostający do dyspozycji trenera: Tomasz Fornal, Norbert Huber, Marcin Komenda, Jan Nowakowski, Damian Wojtaszek

 

Karuzela transferowa

PGE Skra Bełchatów zakontraktowała nowego atakującego w miejsce Szymona Romacia. Zmiennikiem Mariusza Wlazłego będzie Renee Teppan. 24-letni Estończyk, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Trentino Volley, podpisał dwuletni kontrakt z bełchatowskim klubem. Z kolei inny reprezentant Estonii – Keith Pupart, który trzy ostatnie sezony spędził w Cuprum Lubin, przenosi się do Belgii. 33-letni przyjmujący będzie grał w Noliko Maaseik. Asseco Resovia Rzeszów poinformowała o podpisaniu umowy z kolejnym rozgrywającym. Do Rafaela Redwitza dołączył Kawika Shoji. 30-letni Amerykanin związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem. Maurice Torres, który w sezonie 2017/2018 był graczem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wraca do Serie A. 26-letni Portorykańczyk będzie atakującym Pallavolo Padovy. Następnym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w Aluron Virtu Warta Zawiercie, jest Taichiro Koga. Japoński libero będzie bronił barw klubu „jurajskich rycerzy” przez kolejny rok. Indykpol AZS Olsztyn poinformował o tym, że w sezonie 2018/2019 w drużynie na pewno nie zagrają: Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Tomas Rousseaux (GKS Katowice), Adrian Buchowski, Blake Scheerhoorn oraz Łukasz Makowski.

Podsumowanie najnowszych informacji transferowych:

Przychodzą:

PGE Skra Bełchatów: Renee Teppan

Noliko Maaseik: Keith Pupart

Asseco Resovia Rzeszów: Kawika Shoji

Pallavolo Padova: Maurice Torres

Zostają:

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Taichiro Koga

Odchodzą:

Indykpol AZS Olsztyn: Adrian Buchowski, Blake Scheerhoorn, Łukasz Makowski

źródła: informacje własne / pzps.pl / skra.pl / noliko-maaseik.com / assecoresovia.pl / pallavollopadova.com / aluronvirtu.pl / indykpolazs.pl  – opracowanie własne  & fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.