#VolleyNews: Podsumowanie dnia (16.05)

 

Duże zmiany transferowe szykują się w Asseco Resovii Rzeszów i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Co jeszcze oprócz transferowych wiadomości wydarzyło się we środę w świecie siatkówki? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem.


Trener Piotr Graban pożegnał się z klubem IBB Polonia Londyn

Trener Piotr Graban po dwóch sezonach prowadzenia polskiej drużyny w Londynie rozstał się z klubem. W tym czasie londyńscy siatkarze pod jego wodzą sięgnęli po Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Anglii. W roku 2017 doprowadził zespół do 9. miejsca w europejskim CEV Challenge Cup. W kolejnym sezonie szkoleniowiec zajmie miejsce w Treflu Gdańsk jako asystent Andrei Anastasiego.

Konferencja prasowa World Tour Warsaw 2018

W dniach 27 czerwca – 1 lipca odbędzię się w Warszawie turniej siatkówki plażowej w ramach cyklu World Tour. W dniu dziesiejszym odbyła się konferencja prasowa w odnośnie zbliżającej się imprezy. Angelo Squeo, dyrektor siatkówki plażowej FIVB cieszy się, że stolica naszego kraju będzie gościć jeden z turnieju cyklu, ze względu na promowanie tej dyscypliny w najwiekszych miastach. Podkreślił także, ogromną popularność siatkówki w naszym kraju. Gościem specjalnym konferencji był Wilfredo Leon, który zapowiedział, że na pewno pojawi się na trybunach, gdy do warszawskiego Monta Beach Volley Club zjadą się najlepsze duety siatkarskie na plaży.

Karuzela transferowa

Kolejny dzień przyniósł kolejne wieści transferowe. Barthélémy Chinenyeze pożegnał się z Asseco Resovią Rzeszów. Francuski środkowy w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy zespołu Tours Volley-Ball. Natomiast do rzeszowskiej drużyny dołączy Luke Perry! Australijski libero związał się z podkarpackim klubem kontraktem obejmującym jeden sezon. Poprzednio był siatkarzem Berlin Recycling Volleys. Duże zmiany personalne szykują się również w składzie Wicemistrzów Polski. Z drużyną żegnają się: Rafał Buszek, Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki. Wiadomo już także, że kędzierzyński klub wypożczy do innych klubów Kamila Semieniuka i Krzysztofa Rejno. Z kolei na w Aluronie Virtu Warta Zawiercie na kolejny sezon zostaje Łukasz Swodczyk.

Podsumowanie najnowszych informacji transferowych:

Przychodzą:
Asseco Resovia Rzeszów: Luke Perry

Zostają:
Aluron Virtu Warta Zawiercie: Łukasz Swodczyk

Odchodzą:
Asseco Resovia Rzeszów: Barthélémy Chinenyeze
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rafał Buszek, Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach, Krzysztof Zapłacki, Kamil Semieniuk (wypożyczenie), Krzysztofa Rejno (wypożyczenie)

źródła: polonia.vc/ pzps.pl/ informacje własne/ aluronvirtu.pl – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.