#Rio2016: Nagrody indywidualne przyznane!

BRAZYLIADwa tygodnie siatkarskich zmagań na igrzyskach w Rio już za nami. Wiemy już jak zostały podzielone miejsca na podium, teraz poznamy tych, którzy zawojowali poszczególne pozycje!

 

 

 

 

Po szesnastu latach finał turnieju olimpijskiego ponownie zamyka się w trzech setach. Podczas igrzysk w Sydney w roku 2000, Jugosławia pokonała Rosję 3:0. Mecz ten z pewnością pamięta obecny reprezentant Rosji, Sergey Tetykuhin, który w tym roku musi zadowolić się zaledwie czwartym miejscem.

Reprezentacja Brazylii po raz trzeci zdobywa olimpijskie złoto. Prawdopodobnie smakuje ono najlepiej ze wszystkich do tej pory zgromadzonych, gdyż zostało zdobyte na własnej ziemi. Finaliści z Włoch trzeci raz stanęli przed szansą zostania mistrzami olimpijskimi, jednak na swoje złoto będą musieli jeszcze trochę poczekać. Przynajmniej do kolejnych igrzysk, które zostaną rozegrane za cztery lata w Tokio.

PODIUM IGRZYSK OLIMPIJSKICH RIO 2016:
1. Brazylia
2. Włochy
3. Stany Zjednoczone

Wynik finału:
Brazylia – Włochy 3:0 (25:22, 28:36, 26:24)

Wynik meczu o 3 miejsce:
Stany Zjednoczone – Rosja 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:13)

DREAM TEAM RIO 2016:
MVP: Sergio Santos (BRA)
Najlepsi przyjmujący: Ricardo Lucarelli (BRA), Aaron Russel (USA)
Najlepsi środkowi: Emanuele Birarelli (ITA), Artem Volvich (RUS)
Najlepszy atakujący:  Wallace de Souza (BRA)
Najlepszy rozgrywający: Bruno Rezende (BRA)
Najlepszy libero: Sergio Santos (BRA)

Źródło: twitter.com

Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz