#VolleyNews: Podsumowanie dnia (14.05)

 

Karuzela transferowa nabrała jeszcze większego tempa. Asseco Resovia Rzeszów ogłasza pierwsze decyzje w kwestii nowych zawodników. Damian Wojtaszek musiał opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski. Co jeszcze dziś się wydarzyło? Zapraszamy na podsumowanie poniedziałkowych wydarzeń.

Damian Wojtaszek przejdzie operację

Reprezentacja Polski pod wodzą nowego trenera, Vitala Heynena przygotowuje się w Spale do pierwszej części sezonu międzynarodowego. Na początek Polacy zagrają dwa mecze towarzyskie z Kanadą, a następnie rozpoczną zmagania w Lidze Narodów. Zgrupowanie biało-czerwonych musiał opuścić Damian Wojtaszek. Libero doznał urazu lewego kolana, który wykluczył go z treningów. Badania przeprowadzone w Łodzi oraz w Berlinie wykazały uszkodzenie chrząstki stawowej, co wymaga przeprowadzenia operacji. Damian Wojtaszek podda się zabiegowi w środę. W związku z nieobecnością siatkarza, na pozycji libero w czasie turnieju w Stanach Zjednoczonych zagra Kacper Piechocki, a w Australii Michał Żurek.

Transferowa karuzela

Od kiedy tylko zakończył się sezon ligowy, rozpoczęły się wiadomości transferowe. Teraz karuzela transferowa nabrała jeszcze większego tempa, bowiem dużymi krokami zbliża się sezon reprezentacyjny. Asseco Resovia Rzeszów ogłosiła dzisiaj, że po ośmiu latach do zespołu powraca rozgrywający Rafael Redwitz. Francuski zawodnik reprezentował barwy rzeszowskiej drużyny w sezonie 2009/2010, tym razem podpisał roczny kontrakt z zespołem z Podkarpacia. Kolejna zmiana klubu dotyczy byłego już przyjmującego klubu Cucine Lube Banca Civitanova. Taylor Sander przenosi się do Brazylii i od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy zespołu Sada Cruzeiro. Drużynę wicemistrza Polski opuszcza Marco Falaschi, rozgrywający przenosi się do włoskiej Serie A, gdzie będzie reprezentował barwy klubu New Mater Volley Castellana Grotte. W poniedziałkowy wieczór PGE Skra Bełchatów poinformowała, że w najbliższym sezonie nie zobaczymy w jej szeregach atakującego Szymona Romacia, który w ekipie mistrza Polski spędził rok. Grzegorz Bociek zostaje w Aluron Virtu Warta Zawiercie. Atakujący nadal będzie reprezentował klub Jurajskich Rycerzy, dla którego zdobył 566 punktów.

Podsumowanie transferów:

Przychodzą:
Asseco Resovia Rzeszów:
Rafael Redwitz
Sada Cruzeiro: Taylor Sander
New Mater Volley Castellana Grotte: Marco Falaschi

Odchodzą:
PGE Skra Bełchatów:
Szymon Romać

Zostają:
Aluron Virtu Warta Zawiercie:
Grzegorz Bociek

źródła: plusliga.pl / assecoresovia.pl / aluronvirtu.pl / skra.pl / newmatervolley.it / volleyball.it / informacje własne – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.