#PlusLiga: niepokonani Jastrzębianie, widowiskowe granie w Kędzierzynie, czyli o 26. kolejce PlusLigi

Emocje wokół 26. kolejki ligi Mistrzów Świata już opadły. Pierwsi w tej serii spotkań zmierzyli się ze sobą zawodnicy Stali Nysa oraz BOGDANKI LUK Lublin. Choć gospodarze ugrali jednego seta, to goście okazali się zwycięzcami i dzielnie bronią szóstej pozycji w tabeli. Pozytywnie weekend rozpoczęli Bełchatowianie pokonując GKS Katowice 3:1 oraz Rzeszowianie, którzy bez większych problemów odprawili z kwitkiem Czarnych Radom. W sobotę Jastrzębski Węgiel podjął w hali Podpromie Projekt Warszawa. Tym razem podopieczni Piotra Grabana musieli uznać wyższość Jastrzębian, którzy zrewanżowali się za grudniowy mecz. Znakomitej rozrywki dostarczył nam również mecz między ZAKSĄ a Treflem Gdańsk, którego MVP został Lukas Kampa. Tego samego wieczoru zdobywcy Pucharu Polski, którzy przegrywali już 0:2 w setach, odrodzili się i górowali w tie breaku nad Ślepskiem Suwałki. Kolejne pięciosetowe widowisko miało miejsce w Olsztynie. Obronną reką wyszli z niego goście – KGHM Cuprum Lubin. Natomiast w wieczór zdobycia przez Asseco Resovię Rzeszów Pucharu CEV, w Częstochowie miejsce miał mecz Norwidu z Lwowem. Fortunnie zakończył się on wynikiem 3:0 na korzyść gości.

Julia Rusinowska

Studentka zarządzania w sporcie. Z siatkówką związana na każdy możliwy sposób, przez wiele lat grała, później sędziowała, a w Volleyworld.pl pisze od 2022 roku. Pasjonatka książek i podróży.