#PlusligoweBatalie: Lubinianie zgarniają trzy punkty na koniec roku!

Cuprum LubinDrugi mecz 11. kolejki i zarazem ostatniej w tym roku jest już za nami! Tym razem zmierzyły się ze sobą drużyny: Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz. Lubinianie okazali się być silniejszym zespołem i zanotowali na swoje konto trzy punkty.

Na początku tego spotkania wynik wynosił 5:5. Bardzo dobrze w grze czuł się Michał Ruciak. Na pierwszej przerwie technicznej drużyny schodziły z boiska przy wyniku 8:7 dla Cuprum Lubin. Bydgoszczanie kilka razy popełniali błędy w zagrywce (14:15), jednak udało im się doprowadzić do remisu po 15, a następnie do prowadzenia na drugiej przerwie technicznej. Kibice na pewno mieli bardzo ciekawe widowisko, bowiem mecz był naprawdę bardzo zacięty (19:19). Gospodarzom udało się wysunąć na dwupunktowe prowadzenie. Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz popełniali zbyt wiele błędów, co przełożyło się na pozytywny wynik lubinian (23:19). Ten set padł łupem Cuprum Lubin (25:21).

Lubinianie rozpoczęli drugiego seta od trzypunktowego prowadzenia (4:1)Na pierwszej przerwie technicznej stan gry wynosił 8:6 dla gospodarzy. Pomarańczowi odskoczyli na sześć oczek (14:8). Bydgoszczanie popełniali wiele błędów. Na drugiej przerwie technicznej triumfowała drużyna z Lubina (16:9). Gospodarze jeszcze bardziej zwiększali swoją przewagę (20:12). Wszystko wskazywało na to, że i w tym secie lubinianie przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę… i tak też się stało (25:19).

W trzeciej odsłonie walka była wyrównana od samego początku, jednak nadal skuteczniejsza była ekipa z Lubina (4:3). Bydgoszczanie bardzo dobrze bronili każdej piłki. Na pewno gra z ich strony była lepsza niż w poprzedniej partii. Na pierwszej przerwie technicznej na tablicy wynik wynosił 8:6 dla lubinian, zaś na drugiej przerwie gospodarze odskoczyli na pięć punktów. Gra Łuczniczki Bydgoszcz poprawiła się m.in. dzięki bardzo dobrej grze atakującego – Kuby Jarosza (14:16). W tym spotkaniu ekipie znad Brdy zdecydowanie nie szła zagrywka. Curpum Lubin odskoczył na pięć punktów (23:18). Również i w tej partii wiele wskazywało na to, że wygrana będzie po ich stronie. Tak się też stało. Miedziowi zwyciężyli w tym secie 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Cuprum Lubin: Malinowski, Łomacz, Boehme, Możdżonek, Włodarczyk, Pupart, Rusek (L)
Łuczniczka Bydgoszcz: Jarosz, Radke, Nowakowski, Kosok, Klinkenberg, Ruciak, Bonisławski (L)