#PlusligoweBatalie: Akademickie derby dla gospodarzy!

 

W starciu AZS-ów górą siatkarze z Olsztyna! Podopieczni trenera Gardiniego po czterosetowym pojedynku pokonali zespół z Częstochowy i tym samym odnieśli swoje drugie w tym sezonie zwycięstwo.

 

Pierwsze dwie partie padły łupem gospodarzy, z czego drugi set musiał być jednak rozgrywany na przewagi. Trzecia odsłona tego spotkania to powrót do dobrej gry podopiecznych trenera Bąkiewicza, częstochowianie zwyciężyli w nim dość pewnie, do 18. Czwarta partia okazała się być ostatnią w tym pojedynku, akademicy z Częstochowy pomimo starań nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny z Olsztyna, która pokonując przeciwnika 25:19 dopisała trzy oczka do swojego konta plusligowej tabeli.

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Częstochowa 3:1 (25:22, 27:25, 18:25, 25:19)

MVP: Jakub Kochanowski (Indykpol AZS)

Składy zespołów:

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Śliwka, Kochanowski, Hadrava, Włodarczyk, Pliński, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski, Buchowski

AZS Częstochowa: Buczek, Szlubowski, Polański, Adamajtis, Szymura, Szalacha, Adam Kowalski (libero) oraz Wawrzyńczyk, Tomasz Kowalski, Grebeniu

 

źródło: informacja własna / fot. Anna Wincek (VOLLEYWORLD)

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz