ME 2013, grupa A: BIAŁORUŚ kontra DANIA (RELACJA + STATYSTYKI)

dania flagaStawką tego spotkania była gra w barażach, a więc obie drużyny jak najbardziej miały o co walczyć.

RELACJA

Początek pierwszej partii tego spotkania był dość bardzo wyrównany. Na drugiej przerwie technicznej to jednak Duńczycy prowadzili jednym oczkiem (15:16). Do końca zdołali utrzymać swoje prowadzenie by ostatecznie zwyciężyć z przewagą czterech punktów (21:25).

Druga odsłona tego spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Białorusinów 6:3, gdzie przy tym stanie o czas poprosił trener Duńczyków. Nie zdało się to jednak na wiele, gdyż na drugiej przerwie technicznej nasi sąsiedzi prowadzili 16:8. Drużyna świetnie znanego każdemu polskiemu kibicowi Aleha Akhrema utrzymała przewagę i pewnie wygrała 25:17.

Trzeci set od początku kontrolowany przez zespół Białorusi. Prowadzili kolejno 8:6, 13:8, 15:12. Dopiero po przerwie wykorzystanej przez trenera gospodarzy drużyna z Danii zdołała doprowadzić do remisu (19:19). Białorusini jednak powrócili do gry i objęli prowadzenie w całym spotkaniu 2:1 (25:23).

Czwarta partia kompletnie niepodobna do dwóch poprzednich. To gospodarze od początku dyktują warunki gry, by na drugiej przerwie technicznej prowadzić trzema oczkami (13:16). Białorusini nie byli w stanie dogonić przeciwnika i ostatecznie współorganizatorzy siatkarskiego Euro doprowadzili to tie-breaka (20:25).

Piąty set rozpoczął się po myśli gospodarzy, w połowie partii prowadzili trzema oczkami (4:7). Goście zdołali doprowadzić do remisu (9:9) lecz niesieni dopingiem kibiców Duńczycy wytrzymali presję i zwyciężyli przewagą czterech punktów (11:15). Tym sposobem zajęli trzecie miejsce w grupie, co dało im możliwość gry w barażach o ćwierćfinał.

Składy drużyn:

Białoruś: Audochanka Pavel (1), Antanovich Sierhei (17), Busel Sierhei (16), Akhrem Aleh (16), Haramykin Artsiom (3), Venski Eduard (9), Likharad Dzmitry (L) oraz Radziuk Andrei (9), Charapovich Viachaslau, Kurash Aliaksei, Mikanovich Oleg (2), Marozau Maksim (2)

Dania: Jansen Peter Kromann (16), Knudsen Kristian Flojstrup (12), Gade Simon (4), Sorensen Aske Morkeberg (10), Jacobsen Axel (3), Ditlevsen Mads Hartmann (20), Mikelsons Frederik (L) oraz Bonnesen Pater Trolle, Christiansen Casper Munk (3), Huss Rune Rye (12)