#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (20.02 – 27.02)

 

Znamy triumfatora Pucharu Belgii 2018! Zmiany na ławce trenerskiej MKS-u Będzin. Pierwszy sukces pary Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Co jeszcze wydarzyło się w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości i wydarzeń minionego tygodnia.


Knack Roeselare z Pucharem Belgii! 

W poprzedni weekend w Antwerpii rozegrano mecz finałowy o Puchar Belgii. O trofeum rywalizowały drużyny Knack Roeselare i Noliko Maaseik. Lepsza okazała się pierwsza z nich. Siatkarze z Maaseik jednak tanio skóry nie sprzedali i aktualni Mistrzowie Belgii musieli zaprezentować swoją najlepszą siatkówkę. W zwycięskiej ekipie wyróżnili się między innymi środkowy Arno Van de Velde i przyjmujący Matthijs Verhanneman. Z wygranej cieszył się także kontuzjowany Piotr Orczyk, który nie mógł pomóc swoim kolegom. Jednakże sporym echem odbiła się w siatkarskim światku konferencja prasowa z przedstawicielami obu drużyn zorganizowana dzień wcześnij niż finał. Oba kluby wyraziły niezadowolenie ze sposobu organizacji Pucharu Belgii przez belgijską federację (Topvolley Belgium) i wykorzystywanie ich w celu zwiększenia zysków ze sprzedaży biletów na finał imprezy. Czy postulaty wysunięte przez drużyny zostaną przyjęte dowiemy się niebawem.

Knack Rosselare – Noliko Maaseik 3:1 (25:22, 23:25, 25:16, 25:23)

Gido Vermeulen nowym trenerem MKS-u Będzin

We wtorek pisaliśmy o tym, że Stelio DeRocco pożegnał się z MKS-em Będzin. Nowym trenerem klubu został Holender, Gido Vermeulen. Jest to także obecny selekcjoner męskiej reprezentacji Holandii. Dowodzona przez niego drużyna narodowa zajmowała wysokie pozycje w II dywizji Ligi Światowej, odpowiednio trzecie miejsce w 2016 roku i czwarte w 2017 roku. Zanim objął dowodzenie kadrą narodową mężczyzn swojej ojczyzny trenował również żeńską reprezentację tego kraju. Holenderskie siatkarki pod jego wodzą zajęły między innymi 9. miejsce w Mistrzostwach Europy i 4. miejsce w Lidze Europejskiej (obie imprezy rozgrywane w 2013 roku). Prowadził także liczne żeńskie kluby. Obecnie przed nim wyzwanie w postaci plusligowej rywalizacji. MKS Będzin znajduje się na 13. pozycji w tabeli. 

Andrzej Kowal pozostanie trenerem Resovii

Asseco Resovia Rzeszów zawarła nowy kontrakt z trenerem drużyny, Andrzejem Kowalem. Nowa umowa pomiędzy klubem a szkoleniowcem będzie obowiązywała przez kolejne dwa sezony. Andrzej Kowal dołączył do sztabu szkoleniowego Resovii w 2004 roku. W 2011 roku został pierwszym trenerem zespołu z Podkarpacia. Z końcem poprzedniego sezonu włodarze klub zrezygnowali z jego usług. Zastąpił go Roberto Serniotti, jak się jednak okazało nie na długo. W grudniu Włocha zwolniono, a nowym trenerem został jego poprzednik. Obecnie Asseco Resovia Rzeszów po rozegraniu 21 plusligowych meczy zajmuje 4 miejsce w tabeli z czternastoma zwycięstwami na koncie. 

Prudel i Szałankiewicz wygrywają zawody z cyklu World Tour!

Na irańskiej wyspie Kisz odbył się już trzeci w nowym roku turniej siatkarzy plażowych w ramach cyklu World Tour. Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz dokonali czegoś, co wcześniej udało się polskim parom siatkarzy jedynie dwa razy. Nasz duet w półfinale zawodów pokonał niemiecką parę, a w finale nie oddał ani seta parze Martins Plavins i Edgars Tocs z Łotwy! Finałowi rywale naszej zwycięskiej drużyny trymfowali w styczniu, w Hadze, gdzie w finale pokonali duet Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy z kolei nie brali udziału w zakończonym w sobotę turnieju. W Iranie do rywalizacji przystąpili także Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, którzy odpadli w fazie grupowej oraz Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski, którzy nie przeszeli kwalifikacji. Gratulejmy zwycięzcom i ściskamy kciuki za nasze pary w następnych zawodach World Tour.

Mariusz Prudel/Jakub Szałankiewicz – Martins Plavins/Edgars Tocs (Łotwa) 2:0 (21-18, 24-22)

 

źródła: polsatsport.pl/ knackvolley.be/ mksbedzin.pl/ assecoresovia.pl/ fivb.org – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.