#VolleyNews: Biało-czerwoni mistrzem Europy!

Dzisiaj w Bułgarii rozegrały się ostatnie spotkania w ramach mistrzostw Europy juniorów. W tym najważniejszym, finałowym meczu reprezentacja Polski zmierzyła się z drużyną Ukrainy. Biało-czerwoni oddali rywalowi tylko jedną partię i pokonali Ukraińców w trzech odsłonach, zdobywając mistrzostwo Europy.

Początek pierwszego seta rozgrywał się na korzyść polskiej drużyny, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:6. Po wznowieniu gry Ukraińcy odrobili straty i od tego momentu zespoły prowadziły równą walkę. Na drugim czasie technicznym ponownie Polacy byli górą (16:14). W końcówce inauguracyjnej partii biało-czerwoni uzyskali cztery punkty prowadzenia (21:17), ale nie potrafili tego utrzymać (22:22). Po długiej grze na przewagi, to polscy zawodnicy byli górą 29:27.

Drugiego seta lepiej zaczęli gracze z Ukrainy (2:0). Polacy odrobili jednak szybko straty i na pierwszej przerwie technicznej wygrywali 8:6. Po wznowieniu rywalizacji toczyła się zacięta walka, a prowadzenie przechodziło raz na jedną stronę, raz na drugą (16:16). W końcówce drugiej partii Ukrainie przydarzyło się wiele błędów, które dały prowadzenie Polakom 21:17 i zwycięstwo 25:21.

Wydawać by się mogło, że biało-czerwoni już w trzeciej odsłonie zakończą mecz, jednak Ukraińcy nie zaprzestali walki (6:3). Polscy gracze na pierwszej przerwie technicznej wygrywali tylko jednym "oczkiem" (8:7). Od tego czasu zespoły prowadziły zaciętą rywalizację (16:15), ale w końcowej części polscy gracze nie umieli poradzić sobie z blokiem rywala i przegrali 21:25.

Jak pokazał czwarty set, przegrana Polaków w trzeciej partii była tylko małym "potknięciem". Już od pierwszych akcji to biało-czerwoni wiedli prym na boisku (6:1). Z każdym punktem Polacy prezentowali się coraz pewniej, a Ukraina popełniała błędy (11:3). Podopieczni Sebastiana Pawlika świetnie radzili sobie także na kontrach (16:7). W końcówce seta Ukraińcy mieli problemy w przyjęciu zagrywki i oddawali punkty Polakom (20:10). Ostatecznie biało-czerwoni pewnie dokończyli tego seta i zwyciężyli 25:12.

Polska – Ukraina 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12)

Składy zespołów:

Polska: Ziobrowski, Kwolek, Fornal, Kochanowski, Kozub, Huber, Masłowski (libero) oraz Jakubiszak, Woch

Ukraina: Holowen, Poluian, Płotnicki, Rohożyn, Klepko, Wiecki, Kanajew (libero) oraz Ostapenko, Stolbunov

źródło: Inf. własna