#VolleyNews: Vissotto dał upust emocjom związanym z przyłapaniem Rosjan na dopingu

Jeden z czołowych graczy reprezentacji Brazylii wypowiedział się na temat doniesień WADA. Odpowiedział mu m.in libero Sbornej.

Leandro Vissotto bardzo dobrze pamięta dramaturgię finałowego spotkania Igrzysk Olimpijskich w Londynie rozgrywanego przez Brazylię i Rosję, późniejszego złotego medalistę. Kiedy kibice Brazylijczyków wraz z ozłoconą już żeńską reprezentacją cieszyli się na trybunach z prawie pewnego drugiego złotego krążka siatkarskiej reprezentacji, wtem Rosjanie przeżyli odrodzenie formy, przerzucając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Odbili dwa sety, aż wreszcie pokonali wygranych-przegranych Brazylijczyków w piątym secie.

Atakujący Canarinhos za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych udostępnił na swoim profilu fragment artykułu, w którym podano, iż ośmiu siatkarzom Rosji udowodniono korzystanie z niedozwolonych substancji dopingujących w latach 2012-2015, a więc prawdopodobnie miało to miejsce już w czasie igrzysk.  "Nie mogę się doczekać ujawnienia prawdy! Kiedy przegrywasz finał olimpijski 3:2 forma fizyczna ma znaczenie!" – takimi słowami sytuację skomentował jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii.

Vissotto pod swoim postem został zaczepiony przez libero Sbornej, Alekseya Verbova"Leo czy ty naprawdę myślisz, że spożywamy doping?". Brazylijczyk odpowiedział – "Mam nadzieję, że nie mój przyjacielu. Naprawdę chcę wierzyć, że to plotka". My również, jednak wyniki WADA nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)