#ZParkietówLŚ: Wypowiedzi kapitanów i trenerów po drugim dniu Final Six

konferencjaDrugi dzień siatkarskich zmagań w ramach turnieju finałowego I dywizji Ligi Światowej 2016 zainicjował pojedynek amerykańsko-włoski, który dosyć niespodziewanie zakończył się zwycięstwem Włochów po rozegraniu czterech setów. Po jego zakończeniu na boisku w krakowskiej Tauron Arenie pojawili się Polacy, którzy tym razem podejmowali Serbów. Starcie również zostało sfinalizowane w czterech partiach. Komplet punktów zainkasowali podopieczni trenera Nikoli Grbicia, którzy już zapewnili sobie awans do półfinałów Final Six. Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zapisem wypowiedzi przedstawicieli poszczególnych reprezentacji: Włoch, USA, Serbii i Polski!

Wypowiedzi po meczu USA – WŁOCHY:

Emanuele Birareli – kapitan reprezentacji Włoch:

„Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam wygrać. Zagraliśmy lepiej niż w środę przeciwko Brazylii. Na boisku byliśmy bardziej energiczni, cieszyliśmy z każdego zdobytego punktu. Byliśmy bardziej pozytywnie nastawieni do tego spotkania. Widać było, że chcemy wygrać.”

Gianlorenzo Blengini – trener reprezentacji Włoch:

„Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ponieważ to dla nas ważne zwycięstwo. Zagraliśmy znacznie lepiej niż w środę przeciwko Brazylii. Podobało mi się nastawienie drużyny. Lepiej zaprezentowaliśmy się w polu serwisowym i ataku. Oczywiście nie wszystko funkcjonowało tak jak należy, ale widać poprawę w naszej grze. Ponadto świetnie spisywaliśmy się w kontrataku. Nie zmienia to faktu, że musimy jeszcze popracować nad niektórymi elementami.”

David Lee – kapitan reprezentacji USA:

„Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji. Nie będę ukrywał, że jesteśmy rozczarowani tą porażką. Pierwszego seta zaczęliśmy naprawdę źle. Wydaje mi się, że mieliśmy szanse, aby wygrać drugą i czwartą partię. Jednak popełniliśmy zbyt dużo błędów. Teraz czeka nas mecz z Brazylią, jedną z najlepszych drużyn na świecie. Jeśli chcemy awansować do półfinału Ligi Światowej musimy wygrać 3:0 lub 3:1.”

John Speraw – trener reprezentacji USA:

„Jesteśmy rozczarowni tym, co pokazaliśmy. Jednak spodziewałem się, że Włosi zagrają lepiej niż w Rzymie. Nasza drużyna wyglądała tak, jakby nie grała przez kilka tygodni. Przy świetnym ataku Zajcewa i Juantoreny nie byliśmy w stanie wiele zrobić. Przy tym wszystkim popełniliśmy za dużo błędów własnych. Teraz znaleźliśmy się w trudnej sytuacji.”

Wypowiedzi po meczu POLSKA – SERBIA:

Marko Podrascanin – środkowy reprezentacji Serbii:

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa i takiego otwarcia tego turnieju. To jest bardzo dziwne lato dla nas, ponieważ nie zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk Olimpijskich, więc jest to nasz ostatni turniej w tym sezonie. Zagraliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w dwóch pierwszych setach. Nagle Polska zaczęła grać bardziej agresywnie i rozbiła nas zagrywką. W czwartym secie zaprezentowaliśmy się lepiej i wywalczyliśmy ważne zwycięstwo. Teraz musimy zapomnieć o dniu dzisiejszym i, ponieważ przed nami jest ważny mecz przeciwko Francji. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą grę i jutro wygramy ponownie.”

Nikola Grbić – trener reprezentacji Serbii:

„Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tego jak zagraliśmy dzisiaj. Jeśli nadal będziemy grać jak dzisiaj to rezultat sam przyjdzie. Jedynym małym problemem jest właśnie kontynuacja takiej gry. Jakkolwiek myślę, że podeszliśmy bardzo dobrze do tego meczu. Później jednak, tak jak w Iranie, gdzie po dziesięciominutowej przerwie mieliśmy problem na początku trzeciego seta i straciliśmy moc, koncentrację io nie byliśmy w stanie powrócić do gry. Jestem najbardziej zadowolony z faktu, że udało nam się dobrze zacząć czwartą partię. Polska zmieniła kilku zawodników i zaczęła grać bardzo dobrze osiągając wynik 8:9, ale my nie straciliśmy spokoju i kontynuowaliśmy nasza grę.”

Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski:

„Gratulacje dla Serbii, zagrali lepiej od nas. Zasłużyli na tę wygraną i wszystko co na tę chwilę możemy zrobić to czekać na wynik jutrzejszego meczu.”

Stephane Antiga – trener reprezentacji Polski:

„Gratuluję Serbom. Zagrali bardzo dobrze, a my mieliśmy okazję na wygrana tak jak wczoraj. Serbia zagrała o wiele lepiej, zwłaszcza na zagrywce co mogliśmy zobaczyć. Zaserwowali dziesięć asów, ale my powinniśmy je przyjąć. Grali na bardzo wysokim bloku i ich gra była dobrze zorganizowana. Teraz pozostało nam tylko czekać na mecz Francji z Serbią.”

Relacje z obu pojedynków dostępne są na naszym fanpage’u na Facebooku!

źródło: pzps.pl/informacja własna & fot. FIVB

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz