The Cinderella Deal Summary Pdf What Is Literature Review Example Of A Resume For A New Graduate Popular Forum Thread Topics For Argumentative Essays

#ZParkietówLŚ: Wypowiedzi kapitanów i trenerów po czwartym dniu Final Six

SRBITAZa nami cztery dni turnieju finałowego I dywizji Ligi Światowej 2016, który odbywa się w krakowskiej Tauron Arenie. W sobotni wieczór zostały rozegrane mecze półfinałowe. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem Serbów. Siatkarze z Bałkanów kropkę nad i postawili dopiero w tie-breaku. Drugi półfinał został sfinalizowany w czterech partiach, ale był równie emocjonujący. Awans do finału tegorocznej Światówki wywalczyli Brazylijczycy. Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zapisem pomeczowych konferencji, w których uczestniczyli kapitanowie i trenerzy reprezentacji: Włoch, Serbii, Brazylii i Francji!

Wypowiedzi po meczu SERBIA – WŁOCHY:

Emanuele Birarelli – kapitan reprezentacji Włoch:

„Po pierwsze gratuluję Serbii, ponieważ zasłużyła na to, aby zagrać w finale. Oczywiście jesteśmy zawiedzeni wynikiem, bowiem mieliśmy okazję po raz pierwszy od dłuższego czasu dotrzeć do finału. Myślę, że nie graliśmy dobrze w kluczowych momentach trzeciego seta, popełniliśmy wtedy zbyt wiele błędów. Nie sposób wygrać z takim zespołem jak Serbia, grając tak jak my dzisiaj. Jutro gramy o trzecie miejsce i na tym meczu już się skupiamy. Brązowy medal też jest bardzo ważny.

Gianlorenzo Blengini – trener reprezentacji Włoch:

„Gratuluję Serbii wygranej. W końcówkach setów grali lepiej od nas. Myślę, że w kluczowych momentach gry okazali się skuteczniejsi, my zaś wtedy popełnialiśmy za dużo błędów w ataku i w takiej sytuacji niemożliwe było wygrać.”

Dragan Stankovic – kapitan reprezentacji Serbii:

„Chciałbym pogratulować moim kolegom z zespołu bo dali z siebie wszystko, aby wygrać ten mecz. Chcę powiedzieć, że gram w Lidze Światowej od dwunastu lat i nigdy nie doświadczyłem takiego sędziowania jak dzisiaj.”

Nikola Grbić – trener reprezentacji Serbii:

„Oczywiście jestem zadowolony ze zwycięstwa. Był to mecz wzlotów i upadków, zwłaszcza w pierwszym secie. Prowadziliśmy 3-4 punktami, graliśmy dobrze w bloku, ale wtedy Włosi zaczęli zagrywać floatem zdobywać seriami punkty i to oni ostatecznie tego seta wygrali. Z kolei w drugim to my przegrywaliśmy w końcówce, ale dzięki dobrej postawie w polu serwisowym odrobiliśmy straty. Po tych dwóch setach było wiadomo, że każda z drużyn może zwyciężyć i do końca spotkania wynik nie będzie pewny. Jestem bardzo dumny z moich zawodników.”

Wypowiedzi po meczu FRANCJA – BRAZYLIA:

Bruno Rezende – kapitan reprezentacji Brazylii:

„Myślę, że było to niesamowite spotkanie, świetne widowisko dla kibiców. Francja jest jednym z najlepszych zespołów świata. Nie jest łatwo grać przeciwko drużynie, która ma tak znakomitą zagrywkę.”

Bernardo Rezende – trener reprezentacji Brazylii:

„Gra z Francją jest zawsze wielkim wyzwaniem. Zespół ten w ciągu ostatnich trzech lata zrobił ogromne postępy. Jestem dumny ze swojej drużyny, szczególnie z tego jak zachowywała się w trudnych momentach. Podejmowanie walki w sytuacji gdy przegrywaliśmy było największą wartością tego spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 3:1, ale czujemy się tak jakbyśmy rozegrali ciężkiego tie-break’a.”

Antoni Rouzier – kapitan reprezentacji Francji:

„Był to bardzo trudny mecz. Wygrał zespół lepszy. My nie byliśmy gotowi na twardą walkę do jakiej dochodziło w trakcie tego półfinału.”

Laurent Tillie – trener reprezentacji Francji:

„Był to rzeczywiście niesamowity mecz. W pierwszym secie straciliśmy kontrolę nad przebiegiem gry. Zaczęliśmy dobrze zagrywać od wejścia Lyneela. W kluczowych momentach górą była Brazylia, a o końcówkach setów decydowały detale. Dziś otrzymaliśmy ważną lekcję. Jutro zagramy z Włochami o medal. Jestem dumny ze swojej drużyny.”

Relacje z obu pojedynków dostępne są na naszym fanpage’u na Facebooku!

źródło: pzps.pl/informacja własna & fot. FIVB

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Ewa Cieślar

Ewa Cieślar

Pochodzę z Ustronia, ale aktualnie mieszkam w Krakowie, gdzie studiuję. Moją największą pasją jest sport. Staram się prowadzić aktywny tryb życia. Jestem uzależniona od oglądania sportowych zmagań i kibicowania. Moja miłość do siatkówki trwa już ponad dekadę. Nie mam wątpliwości co do tego, że to właśnie siatkówka jest moją ulubioną dyscypliną sportową. Niestety gram w nią tylko amatorsko. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się m.in. pisaniem artykułów i rekrutowaniem nowych współpracowników.

Dodaj komentarz