#ZParkietówLŚ: Podsumowanie zmagań w dywizji I – dzień 4. (WYNIKI)
Niedziela to ostatni dzień weekendu i ostatni dzień zmagań siatkarzy w Lidze Światowej w pierwszych turniejach tej edycji. Zapraszamy na podsumowanie niedzielnych zmagań siatkarskiej Elity.
Grupa A1
Belgia – Francja 3:2 (13:25; 26:24; 21:25; 25:18; 15:12)
Składy:
Belgia: Van Walle, Deroo, Van de Voorde, Verhees, Rousseaux, Valkiers, Ribbens (libero) oraz D’hulst, Lecat, De Velde, Klinkenberg, Dumont(libero)
Francja: Tillie, Rouzier, Le Goff, Marechal, Le Roux, Toniutti, Grebennikov (libero) oraz Clevenot, Rossard, Lafitte, Lyneel, Pujol
Australia – Włochy 0:3 (23:25; 23:25; 20:25)
Składy:
Australia: Richards, Carroll, Zingel, Guymer, Roberts, Peacock, Perry (libero) oraz Walker, Staples, Graham
Włochy: Vettori, Lanza, Cester, Zaytsev, Buti, Giannelli, Colaci (libero) oraz Anzani, Maruotti, Antonov
Grupa B1
Iran – Argentyna 3:2 (25:22; 25:20; 21:25; 13:25; 15:11)
Składy:
Iran: Manavinezhad, Musawi, Mahmoudi, Ebadipour, Gholami, Marouf, Marandi (libero) oraz Mirzanjanpour, Sharifat, Mahdavi, Tashakori, Demneh, Zarif (libero)
Argentyna: Poglajen, Lima, Sole, Ramos, Nicolas Bruno, De Cecco, Gonzalez (libero) oraz Palacios, Uriarte, Quiroga, Franchi, Crer
Brazylia – Stany Zjednoczone 3:1 (25:19; 25:15; 22:25; 25:22)
Składy:
Brazylia: Wallace, Lucarelli, Eder, Fonteles, Lucas Saatkamp, Bruno Rezende, Santos (libero) oraz Guerra, Arjona
Stany Zjednoczone: Anderson, Sander, Holt, Lee, Russell, Christenson, Shoji E. (libero) oraz Priddy, Shoji K., Smith
Grupa C1
Serbia – Polska 3:0 (25:20; 25:20; 25:23)
Składy:
Serbia: Atanasijevic, Lisinac, Kovacevic U., Nikic, Jovovic, Podrascanin, Majstorovic (libero) oraz Stankovic, Brdjovic
Polska: Konarski, Bednorz, Szalpuk, Bieniek, Nowakowski, Łomacz, Zatorski (libero) oraz Buszek, Muzaj, Woicki, Wojtaszek (libero)
Szczegółowa relacja z meczu Polaków tutaj.
Rosja – Bułgaria 3:1 (20:25; 25:18; 25:17; 25:22)
Składy:
Rosja: Markin, Kliuka, Volvich, Gutsalyuk, Poletaev, Kovalev, Ermakov (libero) oraz Bakun, Muserski, Grankin, Volkov
Bułgaria: Sokołov, Yosifov, Skrimov, Gotsev, Penchev N., Seganov, Ivanov (libero) oraz Penchev R., Ananiev, Agontsev, Lapkov, Bozhilov (libero)
źródło: fivb.org