Znamy możliwy podział grup turnieju w Berlinie

flaga-niemiecDziś ostatnie spotkania w ramach tegorocznych Mistrzostw Europy, a przed nami kilkumiesięczna przerwa od sezonu reprezentacyjnego. Jednak wszyscy kibice w Polsce i nie tylko są świadomi, iż w styczniu czekają nas kolejne siatkarskie emocje, związane z walką o przepustkę olimpijską.

A wśród europejskich drużyn walczących o możliwość zagrania na Igrzyskach Olimpijskich nie zabraknie biało-czerwonych. I choć do rozpoczęcia zmagań jeszcze kilka miesięcy, warto zaznaczyć, że już teraz zostały opublikowanie nieoficjalne informacje dotyczące podziału drużyn na grupy.

Po zakończeniu walki w pierwszym etapie turnieju kwalifikacyjnego, odbędzie się faza play – off. Zwycięzca turnieju zapewni sobie awans na igrzyska w Rio de Janeiro, zaś dwie kolejne przedłużą swoją szansę na walkę, bo otrzymają możliwość gry w turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Podział grup w Berlinie może prezentować się następująco:

Grupa A: Niemcy, Polska, Bułgaria, Belgia

Grupa B: Rosja, Serbia, Francja, Finlandia

Źródło: championat.com / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz