X Memoriał im. Arkadiusza Gołasia już niedługo

X-memorial-arkadiusza-golasiaDokładnie dziewięć lat temu świat siatkówki w Polsce obiegła smutna informacja. W wypadku samochodowym nad ranem zginął jeden z najbardziej popularnych zawodników i wielki talent polskiej siatkówki, Arkadiusz Gołaś.

 

I choć zawodnika nie ma wśród nas już od dziewięciu lat, to pamięć o tym zawodniku wciąż tli się wśród kibiców, a także zawodników. Każdy z nas pamięta, kiedy osiem lat temu polscy siatkarze sięgnęli po srebrny medal Mistrzostw Świata i na podium pojawili się w koszulkach z numerem 16, z tym samym, z którym grał Arek w polskiej kadrze. Dodatkowo pamięć nie ginie o nim nie tylko za sprawą jego najlepszego przyjaciela, Krzysztofa Ignaczaka, ale także dzięki rozgrywanemu co roku – Memoriałowi, czyli turniejowi poświęconemu temu wybitnemu zawodnikowi.

Tegoroczna jubileuszowa edycja Memoriału im. Arkadiusza Gołasia odbędzie się, podobnie jak przed rokiem, w Murowanej Goślinie. W turnieju nie zabraknie drużyn, która reprezentują na co dzień siatkarską ekstraklasę – Transfer Bydgoszcz, AZS Częstochowa, Lotos Trefl Gdańsk, a także beniaminek – KS Cuprum Lubin. Turniej zostanie rozegrany w ostatni weekend września, tj. 26. – 28.09. br.

Jednak te pojedynki to nie jedyna atrakcja dla kibiców, którzy zdecydują się na zakup biletów. Jak podaje oficjalny serwis Plusligi, w Murowanej Goślinie pojawi się jeden z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich siatkarzy na świecie, Giba.

Źródło: inf. własna / plusliga.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.