Ibsat Essay Case Study Part 1 - Pc Specs (word) Fundamentals Of Computer Essay In Gujarati Passengers Movie Review Rotten Gmat Essay Tutorial Pdf

Wojciech Serafin: „Jestem dumny z drużyny”

33Od początku turnieju kwalifikacyjnego odbywającego się w Zagrzebiu, reprezentacja Polski juniorów spisywała się bardzo dobrze. Już dzień przed zakończeniem zmagań Polacy uzyskali awans do przyszłorocznych MŚ. Z takiej postawy biało-czerwonych zadowolony był trener Wojciech Serafin.

Pierwszego dnia turnieju polski zespół zmierzył się z reprezentacją Chorwacji. Biało-czerwoni okazali się jednak znacznie lepsi od gospodarzy i pokonali ich w trzech odsłonach. W kolejnych dwóch spotkaniach Polacy stanęli naprzeciwko drużyn z Bułgarii i Słowenii. Te mecze również zakończyły się zwycięstwami Polaków, którzy ponownie potrzebowali zaledwie trzech setów, aby zapisać na swoje konto wygraną.

Najtrudniejszy przeciwnik czekał na polskich siatkarzy w sobotę, kiedy to musieli się oni skonfrontować z kadrą Włoch. Choć tym razem pojedynek zakończył się dopiero po pięciu zaciętych setach, to jednak Polacy nie zeszli ze zwycięskiej ścieżki.

„Zrealizowaliśmy nasz cel, czyli uzyskaliśmy awans do mistrzostwa świata. Jestem dumny z drużyny” – powiedział Wojciech Serafin, szkoleniowiec biało-czerwonych.

Najwięcej punktów po stronie polskiej drużyny w meczu z Włochami, zdobyli Aleksander Śliwka (18 punktów), Kamil Semeniuk (17 punktów) i Bartłomiej Lemański (13 “oczek”). Po wywalczeniu awansu do przyszłorocznych MŚ U-23, trener reprezentacji Polski juniorów nie ukrywał zadowolenia z postawy wszystkich swoich podopiecznych.

„Naszym celem przed przyjazdem do Zagrzebia było uzyskanie kwalifikacji do mistrzostw świata i udało się nam go osiągnąć. Pierwsze trzy mecze wygraliśmy 3:0. Ten przeciwko Włochom był bardzo trudny, ale to my ostatecznie wygraliśmy. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu” – skomentował trener Wojciech Serafin.

Źródło: plusliga.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz