#WisienkaNaTorcie: Wielki powrót!

Siatkówka jest jak wisienka na torcie – trzeba umieć się nią delektować. Dziś Wisienka powraca po wakacyjnej przerwie – i to powraca w swoim stylu. Zapraszamy!

 

Witajcie, drodzy Kibice!

Jest już wrzesień, idzie jesień! Czas powrócić do szkoły, więc i Wisienka po wakacyjnej przerwie powraca do pisania. Wiele się w czasie jej nieobecności działo, więc koniecznie musimy zrobić sobie wisienkowe sprawozdanie.

Po pierwsze – w siatkarskiej rodzinie witamy synka Pawła i Agnieszki Zatorskich. Uroczy maluch przyszedł niedawno na świat i już zawojował instagramowe konta rodziców. Wisienka życzy bobaskowi dużo, dużo zdrowia i siły!

Po drugie – za nami Mistrzostwa Europy. Jako, że Kanady i USA na tym turnieju – co logiczne – nie było, mogłoby się wydawać, że Wisienka przeszła obok niego obojętnie. Nic bardziej mylnego! Europejskimi ulubieńcami Wisienki pozostają Serbowie, Belgowie i Niemcy, nie mogła więc nie zerkać na ich mecze. A było co podziwiać, bo wszystkie te reprezentacje dobrze sobie radziły, nawet bardzo dobrze! Ach, jak miło zobaczyć jest na boisku strzelającego jak z armaty Grozera!!! Z tego też miejsca Wisienka kieruje pytanie – Resovio, dokąd zmierzałaś, kiedy nie chciałaś, by wrócił? Oto jest pytanie, ale nie o tym teraz. Grozer wystrzelał Niemcom srebrny medal, Serbia zgarnęła brąz, a Rosja złoto. I niech Wisience wolno będzie powiedzieć, że ta "nowa" Rosja jest super i ten, a nie inny medal jej się po prostu należał. Brawa też dla Maximka za MVP. Co ciekawego działo się jeszcze podczas ME? Polska odpadła szybko, tak szybko jak Francja. I jakkolwiek gra niektórych Polaków szału nie robiła, to tak szybkie odpadnięcie Teamu Yavbou było niemałym szokiem. O tym, że nikt w polskiej kadrze nie czuje się winny, o cyrku, w którym niektórzy twierdzą, że grali genialnie, że to wina ligi, bo jest beznadziejna i o wyrzucającym kadrowiczów prezesie telewizji Wisienka woli nie wspominać, żeby nie psuć sobie miłego powrotu…Także czas na kolejne wydarzenie.

Po trzecie – w 2019 w reprezentacji zadebiutuje Wilfredo Leon! W końcu udało się dopełnić formalności i FIVB wydała zgodę, by po okresie karencji siatkarz mógł założyć biało-czerwony trykot. No i świetnie!

Po czwarte – Resovia i JSW znalazły zamienników za marzących o Chinach. W Rzeszowie zagra Fin, Krastins, natomiast w Jastrzębiu – Argentyńczyk Quiroga. Kto znajdzie kilka różnic między tymi transferami, niech da znać w komentarzach! 

 

Tym samym kończymy dzisiejszą #WisienkęNaTorcie, do napisania wkrótce!

Komentarze
Rating: 1.8. From 5 votes.
Please wait...
Wisienka

Wisienka

Siatkówka jest jak wisienka na torcie - trzeba się nią delektować. To właśnie zdanie jest główną maksymą Wisienki, która w swoim cyklu - Wisienka Na Torcie - przedstawia tę uwielbianą przez nas dyscyplinę od nieco luźniejszej strony. Redakcyjna miłośniczka #TeamUSA, kawy ze Starbucksa i śpiewu Maxa Holta.

Dodaj komentarz