#PlusligoweBatalie: Warszawiacy wywożą komplet punktów z Kielc!

W piątkowy wieczór kielczanie podejmowali ONICO AZS Politechnikę Warszawską. Jak przebiegało spotkanie? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

W pierwszym secie w drużynie przyjezdnych, na środku bardzo skuteczny był Andrzej Wrona. W tej partii warszawiacy nie dali szans rywalom – wygrali pewnie (17:25). Na początku drugiej odsłony lepsza gra także była po stronie podopiecznych Jakuba Bednaruka. Goście prowadzili już czterema oczkami. Kielczanie jednak nie poddawali się i doprowadzili do remisu po 28. Ostatecznie, po bardzo zaciętej walce nie dali rady gościom i tę partię również przegrali (28:30). Po kilkuminutowej przerwie drużyny wróciły na boisko. Siatkarze Effectora Kielce poprawili swoją grę. Dobrze spisywał się przyjmujący – Maciej Pawliński. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza w tym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:22). W czwartej odsłonie warszawiacy zdecydowanie dominowali. Nie dali szans miejscowym i całe spotkanie padło ich łupem, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Paweł Zagumny.

Effector Kielce – ONICO AZS Politechnika Warszawska 1:3 (17:25, 28:30, 25:22, 23:25)
MVP: Paweł Zagumny

Składy (wyjściowe):
Effector Kielce: Komenda, Andrić, Wachnik, Wohlfahrtstätter, Pawliński, Maćkowiak, Sobczak (L)
ONICO AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Filip, Smoliński, Samica, Wrona, Olenderek (L)

źródło: informacja własna / fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)