Natural Rubber 10 Cv Cover Letter For Project Manager Examples Best Resume Albuquerque Nm 87123 Cover Letter Excavator Operator

Waleczna postawa bielszczan na inaugurację i co dalej?

 

BBTS Bielsko – Biała swój udział w PlusLidze rozpoczął dopiero w 2.kolejce spotkań, (pierwszy pojedynek z Jastrzębskim Węglem przełożono na inny termin) którego przeciwnikiem była aspirująca do podium, Asseco Resovia Rzeszów. Choć przeciwnik był bardzo mocny, ekipa Rostislava Chudika postawiła swoim rywalom bardzo wymagające warunki gry.

BBTS Bielsko – Biała przystąpił do nowego sezonu w PlusLidze przechodząc po raz kolejny rewolucje kadrowe. Z całą pewnością na tą sytuację miało wpływ wiele czynników, a zwłaszcza mocno zawodząca postawa bielszczan w minionych rozgrywkach, którego największym mankamentem było przyjęcie. Z tego względu skład BBTS-u przeszedł prawdziwe rewolucje kadrowe. Z Bielska – Białej odeszło aż dziesięcioro zawodników, w tym dotychczasowy kapitan bielskiej ekipy Kamil Kwasowski. Nowy zespół pod wodzą Rostislava Chudika oprócz polskich zawodników zasilili Rosjanie Olieg Krikun, dobrze spisujący się w sparingach Wiaczeslaw Tarrasow, a także Australijczyk, Harrison Peacock, który polskiej publiczności jest znany z wcześniejszych występów w MKS-ie Będzin. Podczas okresu przygotowawczego do startu rozgrywek PlusLigi bielska ekipa zmierzyła się z bardzo róznorodnymi zespołami, w tym z Asseco Resovią Rzeszów i GKS-em Katowice. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją aktualną dyspozycję.

Ubiegłe rozgrywki BBTS, choć w zupełnie innym składzie, rozpoczął od bardzo mocnego uderzenia, pewnie pokonując ekipę Cerradu Czarnych Radom. Z czasem jednak dobra postawa gasła, a pojedynki z ich udziałem kończyły się dotkliwymi porażkami. Sezon 2017/2018 siatkarze z Bielska – Białej również zaczęli bardzo dobrym spotkaniem z Asseco Resovią Rzeszów. Mimo, iż ostatecznie zespół Rostislava Chudika uległ rzeszowianom w czterech setach to jednak ich postawa mogła wielu obserwatorów pozytywnie zaskoczyć. BBTS bowiem w całym meczu zaprezentował wszystko to, czego brakowało mu w poprzednich rozgrywkach, a więc wolę walki, zaangażowanie, a zwłaszcza zespołowość i jedność. Mimo, iż ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii Rzeszów to jednak siatkarze z Bielska – Białej postawili ekipie Roberto Serniottiego większy i skuteczniejszy opór, którego dowodem był chociażby zdecydowanie wygrany set przez bielszczan 25:16. Siatkarze z Bielska – Białej dobrze spisywali się także na środku pola, z którego zdobyli wiele cennych punktów. Mimo to w ich grę wkradło się wiele mankamentów, które ostatecznie pozwoliły drużynie z Rzeszowa przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w decydujących momentach poszeczególnych setów. Taka postawa bielszczan może napawać optymizmem przed kolejnymi spotkaniami, które do łatwych nie będą należały. Przed siatkarzami z Bielska – Białej bowiem dwa pojedynki, z tym jedno wyjazdowe spotkanie z Indykpolem AZS Olsztyn i mecz z Cuprum Lubin, którego BBTS podejmie w Hali pod Dębowcem. Bilans wyjazdowych spotkań drużyny z Podbeskidzia z drużyną z Olsztyna działa na niekorzyść bielszczan, gdyż BBTS w dotychczasowych występach w PlusLidze jeszcze nigdy nie odniósł zwycięstwa w Hali Urania. Z kolei mecze bielszczan przy wsparciu własnej publiczności z Cuprum Lubin również kończyły się porażkami BBTS-u. Z tego względu na drużynie Rostislava Chudika spoczywa bardzo trudne zadanie przełamania swojej niekorzystnej passy i zdobycia cennych punktów, które w tej lidze są na wagę złota.

Nie ulega wątpliwości fakt, iż zarówno wszyscy sympatycy bielskiej siatkówki, włodarze klubu, sztab trenerski jak i siatkarze z Bielska – Białej nie mogą dopuścić do takich sytuacji, które miały miejsce w poprzednich sezonach. Stawka w lidze jest bardzo wysoka, gdyż zgodnie z nowym systemem rozgrywek aż dwie drużyny bezpośrednio spadają z ligi, a trzecia zagra w barażach. Samych wariantów możliwych scenariuszy jest tyle samo, ile rozgrywanych spotkań i ich ostatecznych roztrzygnięć. Jednak jednego możemy być pewni. Jeżeli siatkarze Rostislava Chudika ponownie będą prezentowali mocno zawodzącą i słabą postawę, PlusLigi w Bielsku – Białej możemy już nie zobaczyć.

źródło : informacja własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz