#Volleyworld: Zmiany w Bełchatowie, emocje pod siatką na Warszawskich parkietach i pierwsze doniesienia transferowe

Miniony tydzień dostarczył sympatykom siatkówki wielu wrażeń – głównie za sprawą tego co działo się na rodzimych parkietach oraz wokół plusligowych rozgrywek. Emocji kibicom bełchatowskiej Skry przysporzyła zmiana trenera, a fani ZAKSY i Projektu Warszawa mieli okazję obserwować spotkanie pełne emocji również pod siatką.

Bryl i Łosiak drudzy w Beach Pro Tours Finals

Polscy siatkarze plażowi jak burza szli przez kolejne etapy rozgrywek w ramach turnieju Beach Pro Tours Finals. Pokonawszy parę Holendrów, awansowali do finału, w którym przyszło im się zmierzyć z Norwegami – Andersem Berntsenem Molem i Christianem Sandlie Sorumem. Mimo walecznej postawy polscy zawodnicy ulegli 0:2 (21:18, 21:18).

Zmiany w sztabie PGE Skry

We wtorek zawrzało w sieci po tym, jak media obiegła informacja o zwolnieniu ówczesnego trenera bełchatowskiej skry – Brytyjczyka Joela Banksa. Do decyzji zarządu o zakończeniu współpracy ze szkoleniowcem przyczyniła się postawa drużyny w trwających rozgrywkach – w tym pięć poniesionych porażek z rzędu w ramach rozgrywek ligowych. Skra przegrała łącznie czternaście spotkań i obecnie znajduje się na 11. miejscu w tabeli.

Kolejną informacją, jaka wzbudziła emocje kibiców, było nazwisko szkoleniowca mającego zastąpić Banksa – został nim Włoch Andrea Gardini, niegdyś utytułowany siatkarz, obecnie odnoszący sukcesy trener. Jak zapewnia prezes klubu, Konrad Piechocki, kontrakt został podpisany do końca trwającego sezonu, z możliwością jego przedłużenia po zakończeniu rozgrywek.

Awantura w Warszawie

W sobotnim hicie kolejki – starciu pomiędzy Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle doszło do wymiany zdań pomiędzy członkami obu ekip. Po nieudanej akcji, kapitan zespołu z Kędzierzyna – Aleksander Śliwka ruszył na drugą stronę siatki. Po chwili na boisku pojawili się członkowie obu ekip i ich sztaby szkoleniowe. Jak twierdzi przyjmujący, jego zachowanie było odpowiedzią na prowokację rywala. Arbiter spotkania ukarał obie drużyny czerwoną kartką.

Pierwsze doniesienia transferowe

Dyskusje w siatkarskim środowisku wzbudziły informacje o zainteresowaniu włoskiego Itas Trentino polskim środkowym – Norbertem Huberem. 24 – latek miał być już bowiem blisko podpisania kontraktu z gigantem. Jak donoszą źródła sytuacja w ostatnim czasie uległa zmianie i o pozyskanie zawodnika stara się Jastrzębski Węgiel.

Chodzą pogłoski, że drużyna z Bełchatowa planuje związać się kontraktem z zagranicznym libero. Ponadto trwają rozmowy dotyczące kontraktu z francuzem Yacine Louati’m.

Zanosi się również na to, że Trevor Clevenot przedłuży swój obowiązujący do końca sezonu kontrakt z Jastrzębskim Węglem. 

 

źródło: informacja własna / fot. Julia Roik (VOLLEYWORLD)