#Volleyworld: Koniec pewnej ery w Bełchatowie, rozkręca się karuzela transferowa, a sezon reprezentacyjny tuż tuż

W minionym tygodniu w siatkarskim środowisku może i działo się wiele, jednak cała uwaga miłośników tego sportu została skierowana na Bełchatów, bowiem to w nim doszło do najpoważniejszych zawirowań. Mimo tego, dowiedzieliśmy się nieco o przyszłych transferach i nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym.

Wielkie zmiany w PGE Skrze

1 marca w bełchatowskim klubie doszło do gwałtownej zmiany, której spodziewało się niewielu. Klub poinformował, że decyzją Rady Nadzorczej, funkcję prezesa bełchatowskiej Skry przestał pełnić Konrad Piechocki. Ruch ten spowodowała coraz gwałtowniej pogarszająca się sytuacja drużyny – przegrana za przegraną na plusligowych parkietach oraz problemy finansowe. Konrad Piechocki z klubem związany był ponad 20 lat, a od 16 zajmował stanowisko Prezesa Zarządu. Na razie nie jest znany jego następca. Pojawiły się jednak pogłoski o Mariuszu Wlazłym, jak i Marcinie Możdżonku, jako o kandydatach, którzy mogliby objąć to stanowisko.

Hity transferowe

Wśród docierających do kibiców nowinek transferowych, zdecydowanie najwięcej emocji budzi temat Mateusza Poręby. Chodzą słuchy, że młody środkowy najpierw związał się kontraktem z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle, po to, by później zrezygnować ze współpracy z gigantem na rzecz reprezentowania PGE Skry Bełchatów.

Głośno jest również o Stephenie Boyer. Mistrz Olimpijski w meczu półfinałowym Pucharu Polski pogrążył Asseco Resovię Rzeszów, z którą niedawno związał się kontraktem na nadchodzący sezon, porzucając barwy Jastrzębskiego Węgla. Ma on zastąpić Macieja Muzaja, który po sezonie opuści klub z podkarpacia i przeniesie się do Stali Nysa.

Reprezentanci pod obserwacją trenera

Podczas finałowych rozgrywek TAURON Pucharu Polski w Krakowie zagościł Nicola Grbić – trener reprezentacji Polski. Selekcjoner miał okazję nie tylko obserwować swoich zawodników, ale również spotkał się z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastianem Świderskim i przedstawił mu swoje plany na nadchodzący sezon reprezentacyjny. Głównym celem drużyny Grbica w tym roku będzie uzyskanie awansu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

źródło: informacja własna / fot. Julia Roik (VOLLEYWORLD)