#Volleyworld: Hitowy transfer w Pluslidze i starcia na szczycie w nadchodzącym reprezentacyjnym sezonie

\W minionym tygodniu do czekających z niecierpliwością na reprezentacyjny sezon kibiców zaczęły docierać pierwsze informacje dotyczące rywali Polaków w nadchodzących rozgrywkach. Wiele emocji wywołały także doniesienie o powrocie do Plusligi pewnego Serba.

 

Mistrzowska obsada Memoriału Wagnera

W dniach 18-20 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie zostanie rozegrany Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. To wyjątkowa, bowiem dwudziesta, jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Z tej okazji będziemy gościć reprezentacje ze światowej czołówki – Francję, Włochy oraz Słowenię. Rywalami Polaków będą obecni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy oraz wicemistrzowie Europy. Zapowiadają się naprawdę emocjonujące starcia.

Znamy rywali Polaków w Lidze Narodów

Tegoroczne zmagania w ramach Ligi Narodów biało-czerwoni rozpoczną na innym kontynencie – w Japonii. Od samego początku czekają ich trudne, dostarczające zarówno zawodnikom, jak i kibicom emocji starcia. Na początek zmierzą się z mistrzami olimpijskimi – reprezentacją Francji. Następnie czeka ich przeprawa – kolejno – z Iranem, Bułgarią oraz Serbią. Na kolejny turniej udadzą się do Rotterdamu, gdzie czekać ich będzie rywalizacja z gospodarzami turnieju – Holendrami, Niemcami, Amerykanami oraz Włochami.

Srećko Lisiniac znów w Pluslidze, Skra się zbroi

Pod koniec tygodnia kibiców siatkówki zelektryzowała informacja jaka pojawiła się w mediach. Redakcje sportowe zacząły rozpisywać się o powrocie serbskiego środkowego bloku, niegdyś zawodnika PGE Skry Bełchatów, Srećko Lisiniaca do Plusligi. Mówi się, że zawodnik jest w kręgu zainteresowań Projektu Warszawa, choć na razie sam zainteresowany dementuje plotki o rzekomym podpisaniu kontraktu. Pojawiły się również pogłoski o zasileniu drużyny z Bełchatowa przez przyjmującego Trevora Clevenot. Francuz obecnie jest związany kontraktem z Jastrzębskim Węglem.

 

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)