#VolleyWeek: ZAKSA w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, zagraniczne sukcesy Polaków, nowy zawodnik Trefla Gdańsk

Fazy generalne siatkarskich lig zmierzają ku końcowi, rozgrywają się europejskie puchary, TAURON Puchar Polski za pasem, a my zapraszamy na kolejną odsłonę VolleyWeek! 

ZAKSA lepsza od Zawiercia 

W środę (15.02.2023 r.) w kędzierzyńskiej hali odbyło się spotkanie rewanżowe ZAKSY oraz Aluronu CMC Warty Zawiercie w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się wygraną gości w piątym secie, ale to nie wystarczyło, aby podopieczni trenera Michała Winiarskiego awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zawiercianie królowali na zagrywce – zdobyli 10 asów serwisowych w całym meczu, gdzie ZAKSA – jedynie 5. Liczby w bloku wyglądają podobnie, ponieważ goście zdobyli ich 7, a gospodarze 6. Zawiercianie prezentowali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu, które przegrali na własnym terenie 0:3. Warta odpadła z europejskiej rywalizacji, natomiast kędzierzynianie poznali swojego kolejnego rywala, którym okazało się dobrze im znane Itas Trentino. ZAKSA spotka się po raz kolejny z rywalami z fazy grupowej, z którymi oba mecze przegrała.
Jastrzębski Węgiel, który nie musiał rozgrywać meczów barażowych również zagra z przeciwnikiem z czasów spotkań grupowych – VfB Friedrichshafen. 

Passa zwycięstw Perugii

W niedzielę (19.02.2023 r.) Sir Safety Susa Perugia podjęła Top Volley Cisternę w 20. kolejce włoskiej Serie A. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego z łatwością pokonali zajmującą 9 miejsce w klasyfikacji generalnej Cisternę, a swoją cegiełkę dołożyli Polacy broniący barw Perugii. Wilfredo Leon zapisał na swoim koncie 6 punktów, a Kamil Semeniuk – 1. 

Współpraca polsko-chińska

Do Trefla Gdańsk dołączył nowy przyjmujący pochodzący z Chin – Zhang Jingyin. Na początku zeszłego tygodnia odbyła się oficjalna prezentacja oraz przywitanie zawodnika, który przybył do Gdańska w towarzystwie dwóch trenerów. W poniedziałek (13.02.2023 r.) Zhang Jingyin odbył pierwszy trening ze swoim zespołem. Włodarze klubu podkreślają wartość współpracy polsko-chińskiej. 

źródło: informacja własna / for. Julia Roik (VOLLEYWORLD)