#Volleyweek: Poznaliśmy Wybrańców Grbicia, a reprezentanci Polski dali popis w zagranicznych ligach

Miniony tydzień dla kibiców siatkówki bez wątpienia był pełen emocji i wrażeń. Rozpoczął się od długo wyczekiwanych informacji – poznaliśmy w końcu nazwiska siatkarzy, którzy powalczą o miejsce w składzie reprezentacji Polski na najbliższe turnieje. Ponadto, mogliśmy obserwować świetną grę naszych reprezentantów – nie tylko na plusligowym podwórku.

Trener Nicola Grbic ogłosił skład

Na początku tygodnia miało miejsce wydarzenie, na które fani reprezentacyjnych zmagań zawsze czekają z niecierpliwością – szkoleniowiec reprezentacji Polski ogłosił listę zawodników powołanych do gry w reprezentacji Polski w nadchodzącym sezonie.

Jak zawsze, wzbudziła ona wiele emocji wśród kibiców biało-czerwonych. W gronie powołanych nie znaleźli się bowiem gracze tacy jak na przykład Fabian Drzyzga, czy Maciej Muzaj. Powrócił natomiast po przerwie Artur Szalpuk.

O miejsce w ,,czternastce” walczyć w tym roku będą: Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Jakub Szymański, Aleksander Śliwka, Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura oraz Paweł Zatorski.

Były reprezentant Polski wesprze kadrę Iranu

Paweł Woicki, były rozgrywający reprezentacji Polski, a obecnie trener siatkarski podjął nową pracę. W nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym będziemy mogli obserwować Go, wspierającego reprezentację mężczyzn Iranu w roli asystenta trenera Behrouza Ataeiego. W sztabie reprezentacji Iranu dołączy do Wojciecha Janasa, który pełni w nim rolę trenera przygotowania fizycznego.

Sukcesy reprezentantów Polski w meczach Ligowych

W miniony weekend udane występy w barwach Perugii zaliczyło dwóch przyjmujących reprezentacji Polski – Kamil Semeniuk oraz Wilfredo Leon. Obaj zawodnicy dali popis w meczu przeciwko Modenie. Szczególnie popisał się Semeniuk, który nie odpuścił rywalom. Skutecznie zagrał w polu serwisowym – dzięki asom zdobył aż pięć punktów. Stawką spotkania był awans do gry o piątą lokatę na zakończenie sezonu w Serie A. Zakończyło się ono zwycięstwem Sir Safety nad Valsa Group Modena w trzech setach (25:18, 25:12, 25:17).

źródło: informacja własna / fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD)