#VolleyWeek: pożegnania w Skrze, Trefl i AZS budują skład na kolejny sezon, porażka Perugii

Ostatni czas owocował w nowinki pozaboiskowe. Ze Skry odszedł Karol Kłos, a Robert Milczarek i Dawid Gunia zakończyli swoje kariery sportowe. Inne zespoły już potwierdzają swój sztab oraz kadrę na kolejny sezon. Tymczasem we Włoszech Perugia, która nie przegrała ani jednego spotkania w rundzie zasadniczej, odpadła w ćwierćfinale fazy play-off. 

Rozstania ze Skrą

Po 13 sezonach gry w żółto-czarnych barwach Karol Kłos opuszcza Bełchatów. W trakcie ostatniego meczu tego sezonu w Hali Energia wieloletni reprezentant zespołu pożegnał się z kibicami. Karol Kłos rozpoczął swoją bełchatowską karierę w 2010 roku i od tamtego czasu na jego szyi zawisło 7 medali Mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Również trzy razy sięgał po po Puchar Polski, a cztery – po Superpuchar Polski. Na arenie międzynarodowej wraz ze Skrą zdobył drugie miejsce w Lidze Mistrzów oraz srebro i brąz Klubowych Mistrzostw Świata. Z pewnością jest to postać, która kojarzy się z PGE Skrą Bełchatów. Wspaniałe 13 sezonów w Bełchatowie dobiegło końca, a na obecnego wicemistrza świata czeka kolejny rozdział oraz klub.
Po meczu o 11 miejsce ze Skrą, a przede wszystkim ze sportową karierą pożegnali się Robert Milczarek oraz Dawid Gunia. Robert Milczarek przygodę ze Skrą zaczął od drużyny młodzieżowej, aby później dostać się do zespołu seniorskiego i grać w nim w latach 2003-2008. Następnie w sezonie 2011/2012 powrócił na rok do Skry i znów zmienił brawy klubowe. W 2015 roku wrócił jednak do swoich korzeni i od tamtej pory grał w Skrze. Łącznie spędził w Bełchatowie 15 sezonów, podczas których pięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski. 
Dawida Guni oraz PGE Skry Bełchatów nie łączy tak długa historia, ponieważ środkowy dołączył do zespołu w sezonie 2022/2023. Przez lata swojej kariery reprezentował Cuprum Lubin czy Indykpol AZS Olsztyn. Na swoim koncie ma brązowy medal PlusLigi w sezonie 2018/2019. 


Przedłużenia kontraktów w Gdańsku i Olsztynie 

Zespoły powoli odkrywają karty na kolejny sezon. Trefl Gdańsk ujawnił, że trener Igor Juricić zostaje w Trójmieście na kolejny sezon. Chorwat, który objął Gdańskie Lwy w tym sezonie, doprowadził je do walki o 5 miejsce. Natomiast Indykpol AZS Olsztyn przedłużył umowę z 25-letnim libero, Jakubem Ciunajtisem, wychowankiem Olsztyna. To będzie już czwarty sezon Ciunajtisa w seniorskiej sekcji AZS-u. Choć na początku sezonu 2022/2023 był pierwszym zawodnikiem na pozycji libero, ostatecznie musiał walczyć o miejsce w pierwszej szóstce z Kubą Hawrylukiem. 


Koniec sezonu dla Perugii

10 kwietnia Perugia rozegrała piąte spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko Allianz Milano. Sir Safety Susa Perugia wygrała pierwszy oraz trzeci mecz, ale nie podołała w zamknięciu tego rozdziału trzecim – decydującym zwycięstwem. Górą był zajmujący 8 miejsce po rundzie zasadniczej Allianz Milano. 

 

źródło: informacja własna / fot. Julia Roik (VOLLEYWORLD)