#Volleyweek: Liga Narodów znów zawita do Gdańska, reprezentanci Polski odnoszą sukcesy w Serie A, a polskie kluby błyszczą w Lidze Mistrzów

Plusligowy sezon rozkręcił się na dobre, a drużyny zacięcie rywalizują o liczbę punktów, która uplasuje je najwyżej w tabeli. Dla polskich siatkarzy szczęśliwe były zmagania w pierwszych spotkaniach Ligi Mistrzów, a kibiców ucieszyły zaserwowane przez PZPS newsy. Oto jak minął siatkarski tydzień!

Polacy Gospodarzem Finału Ligi Narodów

Komunikat jaki pojawił się na Facebookowym profilu PZPSu wzbudził w miłośnikach siatkówki wiele emocji. Głosił on bowiem, że już w przyszłym roku znów będziemy mieli możliwość oglądać biało – czerwonych na rodzimych parkietach. Mimo lakoniczności jego treści, można wnioskować, że chodzi o finałowy turniej Ligi Narodów mężczyzn, który odbędzie się w dniach 19-23 lipca. Umowa pomiędzy PZPS a FIVB nie została jeszcze podpisana, jednak przedstawiciele obu instytucji dopełniają formalności, co ma skutkować ogłoszeniem Gospodarza turnieju już na początku grudnia.

Leon i Semeniuk nie do zatrzymania w Serie A

W niedzielne popołudnie Sir Safety Susa Perugia po raz drugi w tym sezonie stanęła do walki z Itas Trentino. Ostatni raz obie drużyny miały okazję rywalizować pod koniec października, w ramach walki o finał Superpucharu Włoch. Wtedy również to drużyna Andrei Anastasiego sięgnęła po zwycięstwo. Perugia zatriumfowała po pięciosetowym boju. Niedzielnie spotkanie było nieco krótsze – zakończyło się zwycięstwem Perugii w czterech setach (22:25, 25:19, 27:25, 25:13). Na parkiecie świetnie dawali sobie radę reprezentanci Polski – Kamil Semeniuk, który zdobył 10 punktów oraz Wilfredo Leon, który na swoim koncie zapisał 20 ,,oczek”.

Sukcesy polskich klubów w Lidze Mistrzów

Fenomenalnie poradzili sobie również zawodnicy Plusligowych drużyn, które rozpoczęły rywalizację w Lidze Mistrzów. Jastrzębski Węgiel rozegrał spotkanie z mistrzem Francji –  Montpellier, które ostatecznie zwyciężył 3:0. Ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w starciu z belgijskim Decospan Menen nie dała mu szans, zwyciężając pewnie w trzech setach. Natomiast Aluron CMC Warta Zawiercie w wyrównanej rywalizacji z mistrzem Bułgarii – Hebarem Pazardżik zainkasował trzy punkty, pokonując go w czterech setach. Zarówno Zawiercianie jak i Jastrzębianie zajmują prowadzenie w tabelach swoich grup. Drużyna z Kędzierzyna zajmuje drugie miejsce, ustępując włoskiemu Trentino bilansem małych punktów.

źródło: informacja własna / fot. Julia Roik (VOLLEYWORLD)