#VolleyWeek: kontuzje olsztynian, finał TAURON Pucharu Polski w Krakowie, wygrana Perugii

Za nami kolejny intenstywny siatkarski tydzień, a to oznacza kolejną odsłonę VoleyWeek. Tym razem informujemy o osłabieniu Olsztyna, kolejnej wygranej Perugii i finale Pucharu Polski. 

Kontuzja olsztyńskiego rozgrywającego

Szczęścia w nieszczęściu doznali siatkarze AZS-u Indykpolu Olsztyn w piątkowym meczu 21. kolejki PlusLigi przeciwko Bielsku-Białej. Po czterech setach zwycięsko wyszli goście, statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill, jednak olsztynianie nie mogli cieszyć się z wygranej w pełnym składzie. W trakcie meczu z boiska zeszli Moritz Karlitzek, Mateusz Poręba oraz Joshua Tuaniga. Najbardziej poszkodowany okazał się Amerykanin, który niefortunnie upadł na łokieć i musiał opuścić boisko. Tuaniga został przetransportowany do szpitala, gdzie okazało się, że ma częściowo uszkodzone więzadła stawu łokciowego. Wczoraj (22.01.2023 r.) rozgrywający przeszedł operację w Koninie i rozpoczął rehabilitację. Czeka go od 10 do 12 tygodni rehabilitacji, aż wróci do zdrowia, więc nie zobaczymy go już w tym sezonie. Oznacza to poszukiwania nowego rozgrywającego dla olsztyńskiego zespołu, którego udałoby się sprowadzić w ramach transferu medycznego. Prezes Indykpolu Olsztyn poinformował, że zostały już rozesłane zapytania do klubów i menadżerów o możliwość wypożyczenia zawodnika na pozycji rozgrywającego. 

Niepokonana Perugia

Sir Safety Susa Perugia wygrała z Valsa Group Modena 3:1 (23:25, 25:23, 25:16, 25:18), co oznacza że zawodnikom Andrei Gianiego nie udało się przełamać nieskazitelnej serii Perugii, która nie przegrała jeszcze ani jednego meczu w tym sezonie i pozostaje liderem rozgrywek. W trakcie spotkania dobry występ zaliczył Wiflredo Leon, który zdobył 19 punktów. Po przegranej Modena zajmuje trzecie miejsce w SuperLedze, a na drugim miejscu plasuje się Trentino. Do końca rundy zasadniczej zostało 6 kolejek. 

Finał Pucharu Polski w Krakowie

TAURON Arena Kraków zaprasza na siatkarskie wydarzenie 25 i 26 lutego 2023 roku. Odbędzie się wtedy finał TAURON Pucharu Polski siatkarzy. Ćwierćfinały odbędą się 31 stycznia i 1 lutego, a ich uczestnikami będą: MKS Będzin, Aluron CMC Warta Zawiercie, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów, Ślepsk Malow Suwałki, CHKS Arka Chełm oraz Jastrzębski Węgiel. 

źródło: informacja własna / fot. Natalia Miłek