#VolleyWeek: kontuzja Śliwki, otwarcie Hali Urania i polskie ekipy na europejskich parkietach

Kolejny tydzień wypełniony siatkarskimi emocjami za nami. Z przykrością usłyszeliśmy o kontuzji Aleksandra Śliwki, czy porażce Resovii Rzeszów w Lidze Mistrzów, ale powitaliśmy też z powrotem na siatkarskiej mapie Halę Urania i cieszyliśmy się ze zwycięstw polskich zespołów na arenie europejskiej.

Uraz Aleksandra Śliwki

Obecny sezon nie oszczędza graczy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Podczas środowego (13.12.2023) meczu Ligi Mistrzów z belgijskim zespołem Roeselare polski przyjmujący doznał kontuzji. W pierwszym secie przy próbie bloku ataku przeciwnika piłka niefortunnie uderzyła w dłoń Aleksandra Śliwki, a w kolejnej partii spotkania konieczna było zejście z boiska tego zawodnika. Kapitan ZAKSY doznał złamania drugiego palca lewej ręki, co wyklucza go z gry na najbliższe kilka tygodni. Jak sam gracz powiedział, ma nadzieję na powrót do gry pod koniec stycznia lub początek lutego

Powrót Indykpolu Olsztyn do Hali Urania

Po 996 dniach od ostatniego meczu PlusLigi w Hali Urania, siatkówka wróciła do Olsztyna. Po ponad dwóch latach modernizacji hali, obiekt w końcu został oddany do użytku i w niedzielę 17.12.2023 r. Indykpol AZS Olsztyn podjął tam BOGDANKĘ LUK Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 na niekorzyść gospodarzy, mimo prowadzenia 2:0 w setach. Inauguracja niesie za sobą opuszczenie Iławy i rozgrywanie faktycznych domowych spotkań.

Starcia w europejskich pucharach

Rozgrywki Ligi Mistrzów, CEV Cup oraz Challenge Cup nie zwalniają kroku, a polskie zespoły rozegrały kolejne spotkania. 13 grudnia mieliśmy okazję podziwiać zmagania aż pięciu plusligowych ekip w europejskich pucharach. Tego dnia w Lidze Mistrzów zwycięsko wyszedł Jastrzębski Węgiel oraz po pięciu setach ZAKSA, natomiast Asseco Resovia Rzeszów musiała uznać wyższość Trentino. Zawiercie znakomicie spisało się w CEV Cup pokonując 3:0 rumuński zespół SCM Craiova. W tym samym czasie mecz rozpoczął Projekt Warszawa i bez straty seta zapisał na swoim koncie zwycięstwo z francuskim Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique.

źródło: informacja własna & fot. Julia Roik (Julia Roik & VOLLEYWORLD)

Julia Rusinowska

Studentka zarządzania w sporcie. Z siatkówką związana na każdy możliwy sposób, przez wiele lat grała, później sędziowała, a w Volleyworld.pl pisze od 2022 roku. Pasjonatka książek i podróży.