Volleyweek #50: Huber doznał poważnej kontuzji, a karuzela transferowa zaczęła się rozkręcać

Plusligowa rywalizacja dobiegła końca, na szyjach zwycięzców zawisły medale, jednak nie oznacza to końca siatkarskich emocji. W minionym tygodniu dostarczały ich zarówno informacje o stanie zdrowia Norberta Hubera, jak i najświeższe ciekawostki z rynku transferowego.

Kontuzja przerwała walkę o medal

Podczas przedostatniego meczu o złoto tegorocznego sezonu Plusligi kibice na chwilę wstrzymali oddech. Wszystko za sprawą młodego środkowego Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Norberta Hubera, który w czwartym secie wyjątkowo niefortunnie upadł na boisko. Reprezentant Polski został zniesiony z boiska, a następnie zabrany do szpitala, gdzie potwierdził się najczarniejszy scenariusz – zerwanie ścięgna Achillesa. Uraz wyklucza reprezentanta Polski zarówno z walki o złoty medal Ligi Mistrzów, jak i występów na reprezentacyjnych parkietach w nadchodzącym sezonie. Na środę zaplanowana jest operacja Norberta. Prawdopodobnie zostanie ona przeprowadzona w Polsce, jednak informacja ta nie jest potwierdzona.

Bednorz nie będzie dłużej reprezentował Zenitu Kazań

Bartosz Bednorz, który w połowie lutego przedłużył kontrakt z Zenitem Kazań, zdecydował się na odejście z rosyjskiego klubu. W sobotę, za pośrednictwem mediów społecznościowych klubu poinformowano o tym publikę. Powód decyzji przyjmującego stanowi najprawdopodobniej agresja Rosji na Ukrainę. Po ataku pojawiło się dla Bednorza wiele propozycji z ligi włoskiej, jednak ostatnio coraz więcej mówi się, że Polak nadchodzący sezon spędzi w Chinach.

Mistrz olimpijski zostaje w Jastrzębskim Węglu

W minionym tygodniu Jastrzębski Węgiel za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował kibiców o przedłużeniu kontraktu z mistrzem olimpijskim, Trevorem Clevenotem. Miniony sezon był dla Francuza pierwszym spędzonym w drużynie z Jastrzębia – Zdroju, jednak ze względu na obustronne zadowolenie ze współpracy zdecydowano, że w przyszłym sezonie przyjmujący również będzie bronił barw drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Resovia pożegnała się z trenerem

Po zakończeniu plusligowych rozgrywek Asseco Resovia Rzeszów poinformowała, że z klubem pożegnał się pierwszy szkoleniowiec, Marcelo Mendez. Trener objął drużynę z Podkarpacia w połowie sezonu, gdy zwolniono Alberto Gulianiego. Nie są jeszcze znane nowe plany szkoleniowe Argentyńczyka, jednak wiele mówi się o tym, że są nim zainteresowane kluby z ligi włoskiej. Na tę chwilę wraca on do ojczyzny, aby przygotować drużynę narodową do nadchodzących Mistrzostw Świata. Nie wiadomo również kto obejmie stanowisko pierwszego trenera Asseco.

Jacek Nawrocki powraca do Plusligi

Coraz częściej mówi się również o powrocie do Plusligi byłego szkoleniowca kobiecej reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego. Ostatni na plusligowych parkietach pojawił się on w sezonie 2012/2013, gdzie wraz z PGE Skrą Bełchatów zdobył Superpuchar Polski oraz zajął 3. Miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata. Jego nazwisko obecnie pojawia się na liście kandydatów do prowadzenia radomskiego klubu.

 

źródło: informacja własna
fot. Julia Roik