Volleyweek #46: ZAKSA coraz bliżej finału LM, Vital Heynen znów objął stanowisko trenera, a karuzela transferowa zaczęła się rozkręcać

Miniony tydzień obfitował w siatkarskie emocje. Zapewne dla kibiców siatkówki nie lada wydarzeniem był środowy półfinał Ligi Mistrzów. Poza tym pojawiły się informację na temat nowej posady Vitala Heynena, a także pierwszych ruchów transferowych.

ZAKSA górą w polsko-polskim, półfinałowym starciu Ligi Mistrzów

W środę w hali w Jastrzębiu-Zdroju rozegrany został półfinał Ligi Mistrzów. Było to wydarzenie wyjątkowe dla kibiców siatkówki w Polsce, bowiem zmierzyły się w nim dwa polskie zespoły – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Było to ich czwarte spotkanie w tym sezonie, w tym trzecie rozstrzygnięte na korzyść ZAKSY. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźle w trzech setach pewnie pokonali Mistrzów Polski (25:20, 25:14,25:19). Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany rozgrywający drużyny z Kędzierzyna, Marcin Janusz. W czwartek, 7 kwietnia w hali w Kędzierzynie – Koźle odbędzie się spotkanie rewanżowe. W przypadku zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla, o awansie do finału zdecyduje złoty set.

Nowa posada Heynena

Po przerwie od pracy w klubach, Vital Heynen zdecydował się na powrót. Po odejściu ze stanowiska trenera reprezentacji Polski, Heynen przyjął propozycję prowadzenia niemieckiej, kobiecej kadry narodowej. Kilka dni temu klub z tureckiej ligi żeńskiej, Nilufer Belediyespor ogłosił, że po zakończeniu sezonu podpisze kontrakt z belgijskim szkoleniowcem.

Karuzela transferowa – czas start

W związku ze zbliżającym się końcem sezonu pojawia się coraz więcej informacji o ruchach transferowych na przyszły sezon. Szczególne emocje wzbudza ewentualny transfer Bartosza Bednorza, który mimo ataku Rosji na Ukrainę nie zdecydował się na opuszczenie Zenitu Kazań. Nieoficjalnie mówi się jednak, że przyjmujący przyszły sezon spędzi w lidze włoskiej. Oferty dla Polaka przygotowały już bowiem dwa kluby z Serie A – Gas Sales Bluenergy Piacenza oraz Vero Volley Monza. Pojawiły się również doniesienia o zainteresowaniu Seyeda Mousavi’ego grą w Pluslidze – irański siatkarz prawdopodobnie rozmawiał już w tej sprawie z dwoma klubami. Od dłuższego czasu mówi się także o Kamilu Semeniuku, który przyszły sezon prawdopodobnie spędzi we Włoszech. Ricardo Lucarelli udzielił wywiadu, w którym powiedział, że swoją przyszłości wiąże tylko i wyłącznie z Włochami, tym samym rozwiewając plotki o swoim transferze do ZAKSY Kędzierzyn – Koźle.

Źródło: informacja własna
fot. Julia Roik