VolleyWeek #38: Nietypowe rozpoczęcie meczu w Zawierciu, Kovačević zostaje w PlusLidze, Kłos dotrzymuje słowa i wspiera Herosów

W minionym tygodniu wrażeń kibicom dostarczyły zarówno siatkarskie rozgrywki, jak i to, co wydarzyło się z dala od sportowych parkietów. Do niecodziennej sytuacji doszło w Zawierciu, gdzie mecz rozpoczął kibic lokalnej drużyny. Reprezentanci Polski występujący w ligach zagranicznych odgrywają kluczowe role w szeregach swoich zespołów.  Serbski przyjmujący – Uroš Kovačević zdecydował się przedłużyć obowiązujący kontrakt, a Karol Kłos zgodnie ze złożoną obietnicą – oddał swoje włosy na rzecz podopiecznych Fundacji Herosi.

Kibic bohaterem pierwszej akcji w Zawierciu 

W tym roku zarząd klubu Aluron CMC Warta Zawiercie zdecydował się wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez przekazanie fundacji pieniędzy z aukcji, jakiej wcześniej nie było. Władze zawierciańskiego klubu postanowiły, że jej zwycięzca zasili szeregi drużyny podczas meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Tak też się stało – niedzielne spotkanie zagrywką zainaugurował zwycięzca licytacji – Tomasz Chwazik, który zdecydował się przekazać na nią aż 25 300 złotych! Udział w pojednku, a także uprzednie zapoznanie się i trening z zespołem bez wątpienia było przeżyciem, które zapamięta do końca życia. 

Reprezentaci Polski świetnie radzą sobie na zagranicznych parkietach

Ostatni występ w lidze ukraińskiej Artur Szalpuk zdecydowanie może zaliczyć do udanych. Gracz Epicentru-Podoliany Horodok w meczu przeciwko WK Dnipro-Prometeusz Dniepr nie dość, że wykazał się 53% skutecznością w ataku, to jeszcze zanotował na swoim koncie 4 asy serwisowe. Polski przyjmujący wywalczył łącznie 15 punktów, co przyczyniło się do zwycięstwa jego drużyny. Natomiast w lidze japońskiej dobre spotkanie ma za sobą atakujący reprezentacji Polski – Bartosz Kurek. Poprowadził on Wolf Dogs Nagoja do triumfu w starciu z VC Nagano, zdobywając w tym spotkaniu 23 punkty. Zespół Panasonic Panthers, w barwach którego gra kapitan reprezentacji Polski, również pewnie pokonał przeciwnika – JTEKT Stings. Michał Kubiak zdobył w tym pojedynku 13 punktów, kończąc je z niemal 60% skutecznością zarówno w ataku, jak i w przyjęciu zagrywki. Ciekawie jest także w lidze rosyjskiej – w meczu Zenit Kazań – Gazprom-Jugra Surgut Bartosz Bednorz wywalczył 12 punktów i popisał się 69% skutecznością w ataku.

Kovačević zostaje w Zawierciu 

Uroš Kovačević, który w obecnym sezonie bez wątpienia jest gwiazdą Aluronu CMC Warty Zawiercie, zdecydował się przedłużyć swój obowiązujący kontrakt i pozostać w szeregach Jurajskich Rycerzy na kolejne dwa lata. Z takiego obrotu spraw cieszy się nie tylko serbski przyjmujący, który twierdzi, że znakomicie czuje się w Polsce, ale też prezes zarządu klubu – Kryspin Baran.

Karol Kłos dotrzymał słowa i wsparł Herosów

Od dłuższego czasu kibice mogli zaobserwować, że zarówno Karol Kłos, jak i drugi środkowy reprezentacji Polski – Jakub Kochanowski zdecydowali się na zapuszczenie włosów. Powód swojej decyzji siatkarze wyjawili kibicom w mediach społecznościowych – ich celem było zapuszczenie, a następnie przekazanie swoich włosów na rzecz podopiecznych Fundacji Herosi, która otacza opieką najmłodszych pacjentów onkologicznych m.in. zapewniając im peruki. W niedzielne popołudnie Karol Kłos opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia ściętych włosów, gotowych do przekazania podopiecznym fundacji informując przy tym, że czeka teraz na ruch swojego młodszego kolegi, Jakuba Kochanowskiego. 

źródło: informacja własna
fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD / Natalia Miłek.PHOTO)