VolleyWeek #34: ZAKSA Drużyną Roku 2021, koronawirus w Warszawie

Miniony tydzień obfitował w emocjonujące siatkarskie wydarzenia zarówno na boisku, jak i poza nim. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzymała tytuł Drużyny Roku, mecz Ligi Mistrzów z udziałem Projektu Warszawa został przełożony, a Konrad Formela stracił pracę z powodu odmowy szczepienia.

ZAKSA Drużyną Roku

W minioną sobotę odbyła się Gala Mistrzów Sportu, podczas której ogłoszono wyniki głosowania na Najlepszego Sportowca Roku. Ponadto w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu nagrody otrzymali zwycięzcy w kategoriach: Trener Roku, Drużyna Roku, Sport bez barier, Superczempion, Od zawsze dla sportu, Impreza Roku, Sport i Biznes. Wśród nagrodzonych znaleźli się siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy wyróżnieni zostali w kategorii Drużyna Roku. Kapituła doceniła ich ubiegłoroczny sukces – zwycięstwo w Lidze Mistrzów. ZAKSA pod wodzą trenera Nikoli Grbica dokonała tego jako pierwszy po 43 latach polski klub (w 1978 roku Puchar Europy Mistrzów Klubowych zdobył Płomień Milowice). Obecnym na Gali siatkarzom nagrodę wręczyli przedstawiciele świata siatkówki – Piotr Gruszka, Piotr Gacek oraz mistrz świata z 1974 i mistrz olimpijski z 1976 roku, Ryszard Bosek.  

Koronawirus w Projekcie Warszawa

We wtorek, 4 stycznia jeden z graczy Projektu Warszawa zgłosił występowanie objawów zakażenia koronawirusem. Wśród zawodników zostały przeprowadzone testy, które wykazały obecność koronawirusa u siedmiu z nich. Skutkowało to zorganizowaniem wideokonferencji z udziałem przedstawicieli Projektu Warszawa oraz VC Greenyard Maaseik. Na spotkaniu tym wspólnie zdecydowano, że mecz zaplanowany na 11 stycznia w Warszawie odbędzie się 15 lutego w Maaseik, czyli dzień przed drugim spotkaniem. Drużyna z Belgii zgodziła się na to rozwiązanie, bez uznania walkoweru dla zespołu ze stolicy.

Konrad Formela odmawia szczepienia, a pracodawca rozwiązuje umowę

W czwartek austriacki klub SK Zadruga Aich/Dob poinformował o rozwiązaniu kontraktu z polskim przyjmującym, Konradem Formelą. Za przyczynę podał odmowę przyjęcia przypominającej dawki szczepienia przeciwko COVID-19. Austria jest jednym z czołowych krajów pod względem rygorystycznych obostrzeń oraz podejścia do szczepień. Z tego względu Konrad Formela uznany za niezaszczepionego nie mógłby brać udziału w rozgrywkach. W przyszłym tygodniu dołączy on do ligi rumuńskiej.

źródło: informacja własna
fot. Natalia Miłek (VOLLEYWORLD / Natalia Miłek.PHOTO)