How Much Homework Do High School Freshman Get A Court Divided Summary Essay Sample Cover Letter Book Editor Chicago Marketing Resume Sample Resume Adobe Illustrator

VolleyWeek #10: zasłabnięcie polskiego gracza, głośne plany transferowe w Rzeszowie i nowy prezes PLS

 

Kolejny tydzień ponownie obfitował w ciekawe informacje w świecie siatkówki. Kapitalny mecz po przebytym koronawirusie rozegrał Wilfredo Leon. Również Maciej Muzaj pokazał się z bardzo dobrej strony w ligowym starciu. Asseco Resovia Rzeszów natomiast planuje już powoli transfery na nowy sezon. 

Wilfredo Leon i Maciej Muzaj na wygranej ścieżce meczowej

Ekipa Sir Safety Perugia, która w ostatnim czasie była storpedowana przez koronawirusa, powróciła do zwyciężania. W ostatnim ligowym meczu Wilfredo Leon wraz ze swoimi kolegami pokonali Allianz Milano 3:1. Z doskonałej strony pokazał się polski przyjmujący, który zdobył w tym spotkaniu 27 punktów. Skończył 24 ataki (57% skuteczności). Do tego dołożył dwa asy serwisowe oraz jeden blok. Drużyna prowadzona przez Vitala Heynena powrót po koronawirusie miała dość ciężki. Od razu w meczu ligowym musieli uznać wyższość Vero Volley Monzy, przegrywając w trzech setach. Jednak jak widać szybko się podnieśli. Była to ich ósma wygrana w dziewiątym meczu, a w ligowej tabeli plasują się na samym szczycie.
Powody do zadowolenia miał również Maciej Muzaj. W pięciosetowym pojedynku, jego Ural Ufa pokonał Jugrę Samotłor w 11. kolejce Superligi. Była to kolejna wygrana z rzędu drużyny polskiego atakującego, dzięki czemu zameldowali się już na piątym miejscu w ligowej tabeli. Muzaj w ostatnim spotkaniu był najskuteczniejszym graczem w zespole. Zdobył 22 punkty, skończył 21 ataków i do tego dołożył jednego asa serwisowego. W kolejnym spotkaniu Ural Ufa zmierzy się z Lokomotiwem Nowosybirsk.

Wielkie plany transferowe Asseco Resovii Rzeszów na nowy sezon

Sezon 2020/2021 powoli wraca do właściwego rytmu. Nowe kolejki rozgrywane są praktycznie w całości. Jednak klubowi działacze już powoli planują transfery na kolejny sezon. Pierwsze plany zasugerowała ekipa Asseco Resovii Rzeszów. Rzeszowianie od kilku lat nie prezentują dobrej dyspozycji. Z roku na rok wymieniany był zarówno trener, jak i praktycznie cała kadra zawodników. Aktualny sezon miał był wreszcie tym przełomowym. Pomóc w tym mieli tacy zawodnicy jak np Fabian Drzyzga, czy Klemen Cebulj. Fakt faktem, że pierwszą połowę sezonu mają poprawną – w 8 meczach zanotowali 5 wygranych, jednak mimo to, apetyty są jeszcze większe. Dlatego też, przedstawiciele klubu prowadzą już powoli rozmowy z zawodnikami, których chcieliby mieć w swoich szeregach w nowej edycji rozgrywek. Mówi się o takich graczach jak: Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek oraz Maciej Muzaj. 

Grzegorz Łomacz zasłabł podczas meczu ligowego

Do dramatycznej sytuacji doszło podczas ligowego spotkania między PGE Skrą Bełchatów a VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. W końcowej fazie meczu, rozgrywający Grzegorz Łomacz zasłabł. Został zmieniony przez Mihajlo Miticia, natomiast służby medyczne od razu zajęły się udzieleniem pomocy. Przeprowadzono EKG oraz zmierzono poziom cukru, jak i ciśnienia. Wszystko to było w normie. Jak relacjonował, miał mroczki przed oczami i zawroty głowy, czuł że musi szybko zejść z boiska,  Był to prawdopodobnie skutek przebytego koronawirusa, z którym zmagał się rozgrywający jak i jego drużyna. Łomacz przeszedł chorobę dość łagodnie, jednak jak widać mimo to, choroba zostawiła ślad w jego organizmie. Zawodnik ma przejść szczegółowe badania. 

Nowy prezes Polskiej Ligi Siatkówki

Potwierdziły się ostatnie spekulacje – nowym prezesem Polskiej Ligi Siatkówki został Artur Popko, który zastąpi na tym stanowisku Pawła Zagumnego. W pierwszych słowach po objęciu stanowiska stwierdził, że liczy, iż zaległe mecze ligowe zostaną nadrobione do końca lutego. Popko jest bardzo dobrze znaną postacią w świecie polskiej siatkówki. Był on współzałożycielem Polskiej Ligi Siatkówki i wieloletnim prezesem tej działalności. To właśnie on przyczynił się do debiutu polskiej kadry w Lidze Światowej. Stworzył ponadto projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich. Działał również w komisjach zajmujących się wyborem nowych selekcjonerów: Raula Lozano, Daniela Castellaniego, Andrei Anastasiego, Stephane’a Antigi czy Vitala Heynena.

Polska siatkówka z kolejnym sukcesem

Podczas pierwszego posiedzenia nowego Zarządu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej dokonano wyboru składów komisji na lata 2020-2024. CEV zatwierdził wszystkich kandydatów i kandydatki, którzy zostali zgłoszeni przez Polską Siatkówkę. Zebranie Zarządu CEV miało formę online. Głównym jego celem był wybór nowych członków komisji, których głównym zadaniem jest wsparcie zarządu w konkretnych dziedzinach oraz działanie wpływające na rozwój siatkówki. Polska ma swoich przedstawicieli we wszystkich Komisjach CEV. 

Mirosław Przedpełski – Zarząd CEV
Wojciech Czayka – przewodniczący Komisji ds. Organizacji Wydarzeń Sportowych
Olga Nowakowska – członek Komisji Siatkówki Plażowej
Wojciech Kasprzyk – członek Komisji Europejskich Pucharów
Krzysztof Felczak – członek Komisji Trenerskiej
Ewa Grzegorczyk – członek Komisji Finansów
Anna Trućko – członek Komisji Prawnej
Jacek Leon Kruczyński – członek Komisji Medycznej
Grzegorz Jacyna – członek Komisji Sędziowskiej

Koniec przygody Brazylijczyka w Cuprum Lubin

8 meczów rozegrał brazylijski przyjmujący Daniel Muniz de Oliveira w Cuprum Lubin. Teraz postanowił rozwiązać kontrakt z zespołem z PlusLigi. Lubinianie w tym sezonie na 12 rozegranych spotkaniach w trzech okazali się lepsi od swoich rywali. W ośmiu meczach szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał od trenera Brazylijczyk, który dwa poprzednie sezony spędził w swojej rodzinnej lidze. Na polskich boiskach zanotował 17 punktów. I wiadomo, że tego wyniku juz nie poprawi. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Marcello Fronckowiak do dyspozycji będzie miał teraz czterech przyjmujących: Kamila Maruszczyka, Wojciecha Ferensa, Nikolaja Penczewa i Szymona Jakubiszaka, który ostatnio częściej występował jako środkowy.

źródło: informacja własna
fot.  Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD / Daria Jańczyk Photography)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Maciej Dziedzic

Maciej Dziedzic

Siatkówka towarzyszy mi już od 15 lat, radość sprawia mi zarówno gra z przyjaciółmi, jak i emocje przeżywane z trybun podczas meczów, na które staram się regularnie jeździć. Na codzień studiuję prawo, a w wolnych chwilach lubię pograć na pianinie oraz perkusji. Dołączenie do zespołu Volleyworld było świetną decyzją!