Creative Writing Checklist Language Paper 1 Responses Do My Geometry Article Review Lesson 4 Homework 5.2 Answers Example Covering Letter Management

#VolleyNews: Znamy wszystkich uczestników i prawdopodobne grupy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Z kim zagrają biało-czerwoni?

 

Miniony tydzień przyniósł nam ostateczne rozstrzygnięcia w kwestii uczestników tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Od początku udział zagwarantowany miała reprezentacja Japonii, występująca w roli gospodarza. O pozostałe 11 miejsc walczyło łącznie 36 reprezentacji globu. Kwalifikacje podzielone były na dwa etapy: w sierpniu ubiegłego roku odbyło się sześć turniejów interkontynentalnych, teraz natomiast zmagania toczyły się bezpośrednio pomiędzy krajami poszczególnych pięciu konfederacji. Awans uzyskali wyłącznie zwycięzcy. Po wyłonieniu wszystkich szczęśliwców poznaliśmy również prawdopodobne grupy, w jakich stoczony zostanie pierwszy etap zmagań o najważniejsze sportowe trofeum, jakim jest Mistrzostwo Olimpijskie.

REPREZENTACJE ZAKWALIFIKOWANE NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE TOKIO 2020
UCZESTNIK KONFEDERACJA SPOSÓB UZYSKANIA KWALIFIKACJI
Japonia 🇯🇵 AVC GOSPODARZ
SIERPIEŃ 2019 r.
Brazylia 🇧🇷
CSV
grupa A (Warna 🇧🇬)
INTERKONTYNENTALNE
TURNIEJE KWALIFIKACYJNE
Stany Zjednoczone 🇺🇸
NORCECA
grupa B (Rotterdam 🇳🇱)
Włochy 🇮🇹
CEV
grupa C (Bari 🇮🇹)
Polska 🇵🇱
CEV
grupa D (Gdańsk/Sopot 🇵🇱)
Rosja 🇷🇺 
CEV
grupa E (Sankt Petersburg 🇷🇺)
Argentyna 🇦🇷
CSV
grupa F (Ningbo 🇨🇳)
STYCZEŃ 2020 r.
Francja 🇫🇷
CEV
EUROPEJSKI TURNIEJ
KONTYNENTALNY (Berlin 🇩🇪)
grupa A
grupa B
półfinały
finał
Tunezja 🇹🇳
CAVB
Iran 🇮🇷
AVC
AZJATYCKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY (Jiangmen 🇨🇳)
Wenezuela 🇻🇪
CSV
Kanada 🇨🇦
NORCECA

PRAWDOPODOBNE GRUPY W TURNIEJU OLIMPIJSKIM

Igrzyska są jedną z tych imprez, na których nie ma losowania grup. W zamian podział ten odbywa się zgodnie z zasadą serpentyny na podstawie rankingu FIVB. Oznaczałoby to, że gospodarze turnieju zostaną przypisani do grupy A, następnie dwie pierwsze drużyny trafią do grupy B, kolejna para ponownie do grupy A i tak do przydzielenia wszystkich uczestników. Najnowszy ranking, uwzględniający również kwalifikacyjne turnieje kontynentalne, opublikowany zostanie 1 lutego 2020 roku. Zgodnie jednak z komunikatem Federacji, do ustalenia grup na turniej olimpijski zastosowanie będzie miał ranking sprzed tej daty, a więc opublikowany tuż po zakończeniu ostatniego Pucharu Świata – 15 października 2019 roku. Wszystko więc wskazuje na to, że podział reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 prezentował się będzie następująco:

GRUPA A: Japonia (gospodarz – 10), Polska (3), Włochy (4), Kanada (7), Iran (8), Wenezuela (36)
GRUPA B: Brazylia (1), Stany Zjednoczone (2), Rosja (5), Argentyna (6), Francja (9), Tunezja (22) 

Dla podopiecznych Vitala Heynena oznacza to łatwiejszy początek turnieju olimpijskiego, jednak już w ćwierćfinale biało-czerwonych czekać będzie pojedynek z silną drużyną z czołówki rankingu. Przypomnijmy, że Polacy zdobyli jak dotąd tylko jeden medal – pod wodzą Huberta Jerzego Wagnera pokonali ZSRR w 1976 roku, zdobywając w Montrealu Mistrzostwo Olimpijskie. Od 16 lat natomiast kończą zmagania olimpijskie na ćwierćfinale, a ich pogromcami byli Brazylijczycy (Ateny 2004), Włosi (Pekin 2008), Rosjanie (Londyn 2012) i Amerykanie (Rio 2016). Wierzymy jednak, że w tym roku "klątwa ćwierćfinału" zostanie wreszcie przełamana. Turniej olimpijski w Tokio trwać będzie od 25 lipca do 9 sierpnia 2020 roku.

źródło: informacja własna / fivb.com – opracowanie własne
fot. Daria Jańczyk (VOLLEYWORLD / Daria Jańczyk Photography)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Anna Maria Węglicka

Anna Maria Węglicka

Pochodzę z Przasnysza, jednak od kilku lat mieszkam w Warszawie, gdzie pracuję i narzekam na niedosyt siatkarskich wydarzeń ;) Pasją do siatkówki zaraził mnie mój Dziadek. W tej dyscyplinie sportu najbardziej interesuje mnie historia reprezentacji Polski, nie wyobrażam sobie też, by po meczu nie zajrzeć w "cyferki", czyli statystyki z rozegranego spotkania. Na co dzień nie potrafiłabym funkcjonować bez przyjaciół, muzyki, dobrej książki czytanej wieczorem i kawy ;) Z VOLLEYWORLDem związana jestem od jego powstania. I chociaż początkowo byłam dość sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, teraz przyznaję, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu :)