#VolleyNews: Znamy formułę rosyjskich rozgrywek

flaga-Rosja1Już wkrótce rozpocznie się sezon reprezentacyjny. Jest to czas, kiedy wszyscy kibice skupiają się na rozgrywkach kadr narodowych czy to w Lidze Światowej czy w innych turniejach. Jednak ten czas jest pracowity dla władz wielu klubów, które wraz z krajowymi federacjami decydują o formacie rozgrywek.

Tak sprawa wygląda chociażby w przypadku rosyjskich klubów. Wczoraj w biurze WFW odbyło się spotkanie władz federacji z przedstawicielami ligowych zespołów. Podczas rozmów podjęto decyzję, kto zagra w superpucharze, a także jak będą wyglądać rozgrywki Superligi i Pucharu Rosji w sezonie 2016/2017.

Jak informuje oficjalny portal Dynama Moskwy, w superpucharze zagra właśnie stołeczny klub. Rywalem tejże ekipy będzie Zenit Kazań, zdobywca tytułu Mistrza Rosji w sezonie 2015/2016. Mecz zostanie rozegrany 27.09 w ramach pierwszej kolejki w nowym sezonie.

Omówiono także sprawę Superligi. W przyszłym sezonie powróci faza play – off. Jednak mecze ćwierćfinałowe będą rozgrywane do dwóch zwycięstw, zaś półfinały i finał – do trzech.

Ostatnim turniejem, który zostanie rozegrany w Rosji, jest także krajowy puchar. Na początku drużyny zostaną podzielone na dwie grupy w fazie eliminacyjnej. Cztery zespoły, czyli po dwie z każdej części, zaawansują bezpośrednio do Finału Sześciu. Skład finałowego turnieju zostanie uzupełniony przez gospodarza i zdobywcę dzikiej karty.

Źródło: vcdynamo.ru / championat.com / inf. własna

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz