Literature Review On Heavy Metals In Vegetables Proper Format For 2 Page Resume Sacred Narrative Summary Resume For Fresher Hotel Management Student

#VolleyNews: Czy to oni zastąpią Antigę?

StojczewReprezentacja Polski zakończyła swój udział w Igrzyskach Olimpijskich na etapie ćwierćfinału. Taki wynik biało-czerwonych nie wywołał pozytywnych opinii w siatkarskim środowisku. Z powodu nie najlepszej postawy polskiej kadry, coraz częściej mówi się o zmianie trenera tej drużyny. Jednymi z kandydatów na to stanowisko są Radostin Stojczew i Ferdinando De Giorgi.

Doświadczenie Radostina Stojczewa na szczeblu reprezentacyjnym obejmuje dwa lata pracy z kadrą narodową Bułgarii, podczas której szkoleniowiec awansował z tym zespołem na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Przed turniejem zrezygnował jednak z tego stanowiska i nie powrócił już do roli selekcjonera reprezentacji. 47-letni trener odniósł za to wiele sukcesów w klubowym środowisku. Czterokrotnie razem z Diatec Trentino, Radostin Stojczew zdobył mistrzostwo Włoch i z tą samą drużyną trzy razy wygrał Ligę Mistrzów. Przez sezon 2013/2014 Bułgar był szkoleniowcem Halkbanku Ankary, a w 2005 roku podpisał kontrakt z rosyjskim zespołem, Dynamo Moskwą.

Drugi kandydat do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski, to dobrze znany polskim kibicom, Ferdinando De Giorgi. W poprzednich rozgrywkach PlusLigi włoski trener zbudował silną drużynę w Kędzierzynie-Koźlu i doprowadził ją do Mistrzostwa Polski. Wcześniej pracował w swojej rodzimej lidze, prowadząc m.in. klub Cucine Lube Banca Marche Civitanova czy Sir Safety Conad Perugia. Włoch może pochwalić się takimi sukcesami jak mistrzostwo Serie A w 2006 roku czy trzykrotne wywalczenie Pucharu Włoch.

Źródło/fot.: dal15al25.gazzetta.it / onet.pl / inf. własna

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz