#VolleyNews: Zajcew krytykuje Zenit Kazań

flaga-Rosja1Ostatnie lata są ubogie w sukcesy rosyjskiego zespołu. W zeszłym roku drużyna nie była w stanie zapewnić sobie awansu na Igrzyska Olimpijskie i nie znalazła się nawet w czołówce Ligi Światowej czy Mistrzostw Europy. W tym roku także nie udało się zdobyć medali.

Podczas igrzysk Rosjanie zdawali się być zdecydowanym faworytem do gry w finale, a nawet obrony mistrzowskiego tytułu. Zwłaszcza, że nie zaprezentowali się z dobrej strony w tegorocznej Światówce. Ostatecznie do kraju wrócili bez medalu najważniejszej imprezy czterolecia. Kiedy Sborna odpadła z walki o złoty medal IO, szkoleniowiec Władimir Alekno stwierdził, że tamtejszą siatkówkę dotknął zastój. Jednak jeden z zawodników, który miał okazję grać w Superlidze, upatruje się przyczyny słabej gry Rosjan w ich lidze.

To ciekawe, że Alekno coś takiego powiedział. To prawda, że na europejskim poziomie rosyjskie drużyny prezentują się coraz słabiej. Myślę, że to wynika stąd, że rosyjska siatkówka się nie rozwija. Przede wszystkim nie pomaga temu Zenit Kazań. To oczywiste, że w Zenicie są ogromne pieniądze i z powodu Alekny wszyscy kierują się ku Kazaniowi. Oczywiście, że jest to silny klub, jednak on zabija rozgrywki. Są przecież jeszcze inne kluby – Dynamo Moskwa, WK Biełogorie Biełgorod czy Gazprom – Jugra Surgut, ale wszystko robione jest pod Zenit – wyjaśnił reprezentant Włoch, Iwan Zajcew.

Źródło: rsport.ru / inf. własna

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.

Dodaj komentarz