#VolleyNews: Vital Heynen nowym trenerem reprezentacji Polski

 

Kibice polskiej siatkówki już od dłuższego czasu czekali, aby dowiedzieć się, kto zostanie nowym szkoleniowcem biało-czerwonych. Po obradach Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybrany został Vital Heynen. 


Po przedstawieniu sylwetek zainteresowanych oraz rozmowach z potencjalnymi szkoleniowcami odbyło się jawne głosowanie, w którym wzięło udział 19 członków PZPS. Wśród kandydatów byli: Piotr Gruszka, Andrzej Kowal oraz Vital Heynen.

Polska siatkówka dla Vitala Heynena nie jest obca. W latach 2014-2016 trenował on Transfer Bydgoszcz. W tym samym czasie był on trenerem reprezentacji Niemiec i odniósł z nią parę sukcesów m.in. awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Parę lat później, po braku wywalczonej przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, przeniósł się jednak do Belgii, z której zrezygnował na rzecz Polski. 

Kontrakt będzie obowiązywał do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. 

 

żródło: pzps.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"