The Secret Life Of Mary Margaret Summary Apa Style Format In Word 2016 Hook For Argumentative Essay Examples Free Current Resume Template

#VolleyNews: USA, Włochy i Brazylia na konferencji przed Final Six

Już jutro w Krakowie rozpocznie się Final Six Ligi Światowej 2016! Najlepsze sześć reprezentacji zawitało do stolicy Małopolski, by powalczyć o złoty medal w tym prestiżowym turnieju. Drużyny podzielone zostały na grupy, a ich przedstawiciele spotkali się dziś na konferencjach prasowych. Poniżej możecie sprawdzić, co powiedzieli trenerzy i kapitanowie reprezentacji USA, Włoch i Brazylii, czyli Grupa K.

 

 Konferencję rozpoczął wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Sęk, który powitał uczestników turnieju, wyrażając podziw dla sukcesów osiąganych przez drużyny obecne na konferencji. Jednocześnie podziękował FIVB za zaufanie, jakim obdarza Polskę, po raz kolejny przekazując w nasze ręce organizację ważnej imprezy.

Następnie głos zabrał dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krzysztof Kowal. Nie krył on swojej radości z powodu wybrania Krakowa na gospodarza Final Six. Uczestnikom życzył powodzenia i mile spędzonego w mieście czasu.

Po nim prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Andrzej Lemek, życzył reprezentacjom sukcesów zarówno w LŚ, jak i Igrzyskach Olimpijskich.

 

Teraz przyszła kolej na wypowiedzi kapitanów i trenerów poszczególnych drużyn. Zaczęła Brazylia, której kapitanem jest Bruno Rezende. Wyraził on swoją radość z powodu ponownej gry w Polsce, dodając, że halę w Krakowie uważa za jedną z najlepszych, w jakich dotąd miał okazję zagrać. Stwierdził, że myśli Brazylijczyków są już przy IO i zapewnił, że postarają się wykorzystać jak najlepiej fakt, że to oni są gospodarzami turnieju. Jego opinię o Polsce w całej rozciągłości potwierdził trener Bernardo Rezende, dziękując miastu za organizację Final Six. Wyraził również uznanie dla przeciwników, trafnie oceniając, że starcia z takimi przeciwnikami na pewno nie będą należały do łatwych.

Następnie przyszła kolej na Włochów. Emanuelle Birarelli również chwalił polskie hale i polskich kibiców. Dodał, że tym razem Włosi postarają się pokazać, jak silnym są zespołem, co nie udało się do tej pory. Również Gianlorenzo Blengini uważa, że w Polsce gra się dobrze. Również on, jako trener, docenił rywali, wyrażając opinię, że awans do półfinału będzie wymagał sporo wysiłku.

Ostatni głos zabrali Amerykanie. David Lee zapewnił, że Tauron Arena jest jedną z najlepszych hal jakie widział i że cieszy się na grę tutaj już po raz kolejny. W jego opinii Final Six będzie świetnym sprawdzianem przed Rio:

"Przygotowujemy się do igrzysk olimpijskich i w Final Six zamierzamy zebrać jak najwięcej doświadczenia i poznać naszych rywali".

Trener John Speraw dodał, że to już trzeci raz, kiedy drużyna Stanów Zjednoczonych zagra w krakowskiej hali. Chwalił atmosferę i kibiców, co do których użył określenia "niesamowici". Odniósł się również do dyspozycji swojego teamu i decyzji o tak szybkim ogłoszeniu składu na IO:

"W tym sezonie zaczęliśmy trochę wolniej, ale w ostatnich tygodniach graliśmy już dużo lepiej. Teraz też pracowaliśmy nad naszą formę i mamy nadzieję, że pokażemy to tutaj, a najwyższą dyspozycję osiągniemy w Rio. Tak wczesne ogłoszenie składu na igrzyska olimpijskie było moim zdaniem najlepszą decyzję dla budowania tej drużyny".

Przypominamy, że mecze w Grupie K będą rozgrywane w następujących terminach:

13.07, godz. 17:30 – Brazylia vs Włochy
14.07, godz. 17:30 – USA vs Włochy
15.07, godz. 20:30 – Brazylia vs USA

 

Źródło/Fot.:pzps.pl

 

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz