The Revolutionary Movie Review Mircea Badea Cv Modello Curriculum Vitae Hostess Essay In Blue Sheet Music Violin Critical Thinking Depression Treatment

#VOLLEYNEWS: Stephane Antiga podjął decyzję. Oni powalczą o Tokio!

antigaStephane Antiga ustalił skład na drugą część zgrupowania. Z 20. nazwisk, pozostało już tylko 15. zawodników.

Stephane Antiga, trener kadry narodowej mężczyzn, po konsultacjach z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej ustalił skład na drugą część zgrupowania. Z 15. pozostałych zawodników wybranych zostanie 14, którzy pojadą na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Turniej rozegrany zostanie w Tokio między 28.05 a 05.06.

– Z dotychczasowej listy 20. zawodników musiałem podziękować pięciu i to jest dla trenera najtrudniejszy moment, szczególnie kiedy widzi się zaangażowanie poszczególnych graczy. Takie są jednak zadania wynikające z selekcji. Jestem dumny z faktu i dziękuję Kubie Jaroszowi, Andrzejowi Wronie, Łukaszowi Wiśniewskiemu, Pawłowi Woickiemu, Wojtkowi Żalińskiemu, że zawsze są gotowi do reprezentowania Polski. W poniedziałek zaczynamy kolejny etap pracy, w którym skupimy się na optymalnym przygotowaniu formy na kluczowe teraz olimpijskie kwalifikacje – powiedział Stephane Antiga.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski podziękował też zawodnikom, którzy brali udział w pierwszej części zgrupowania. – Pierwsza część zgrupowania z udziałem zawodników, którzy zakończyli wcześniej sezon ligowy i sparingpartnerów dobiegła dzisiaj końca. Dziękuję za wsparcie i zaangażowanie podczas tej części przygotowań Piotrkowi Hainowi, Bartkowi Lemańskiemu, Maćkowi Muzajowi i Łukaszowi Wiese – powiedział.

 

Druga część zgrupowania rozpocznie się w poniedziałek, 2 maja, w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Przed wylotem do Tokio, biało-czerwonych czeka jeszcze udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się w Krakowie w dniach 17-19.05. Przeciwnikami Polaków będą reprezentacje Belgii, Bułgarii i Serbii.

 

Reprezentacja Polski na drugą część zgrupowania sezonu 2016:

Bartosz Bednorz – przyjmujący

Mateusz Bieniek – środkowy

Rafał Buszek – przyjmujący

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Piotr Gacek – libero

Karol Kłos – środkowy

Dawid Konarski – atakujący

Michał Kubiak – przyjmujący

Bartosz Kurek – przyjmujący/atakujący

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Mateusz Mika – przyjmujący

Marcin Możdżonek – środkowy

Piotr Nowakowski – środkowy

Artur Szalpuk – przyjmujący

Paweł Zatorski – libero

 

Stephane Antiga – trener

Philippe Blain – asystent trenera

 

Źródło: pzps.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Roksana Jankowska

Roksana Jankowska

Moje życie kręci się wokół sportu. Od lat wierny kibic żużlowy, piłkarski i oczywiście siatkarski. Piszę od zawsze, kocham to, a swoją przyszłość pragnę związać z dziennikarstwem. Lubię podróże - te prawdziwe i te w równoległą, książkową rzeczywistość. Moim marzeniem jest wyjazd do Buenos Aires.

Dodaj komentarz