Cabin Crew Cv Sample Doc Dr Essay Generator J2ee Resume Template Why I Choose This Career Essay Comprehensive Resume For Staff Nurse Pdf Sales Business Plan Template In Word

#VolleyNews: Priddy zadowolony z obecności Rosjan w Rio

pridduśWilliam Priddy, weteran reprezentacji USA, jest zadowolony z obecności Rosjan w Rio de Janeiro. Siatkarza cieszy fakt, że będą mogli walczyć o obronę tytułu, nawet pomimo afery dopingowej.

Priddy, który przez cztery sezony grał w lidze rosyjskiej, występuje w Igrzyskach Olimpijskich po raz czwarty. Powiedział, że był pewien tego, że Rosjanie nie brali dopingu i z niecierpliwością czeka na grę przeciwko nim w Rio.

Podczas Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie Rosjanie pokonali Brazylię w pięciosetowej batalii, czym zapewnili sobie pierwsze od 32 lat złoto olimpijskie.

“Całkowity zakaz wydaje się być zbyt surowy. Mam w reprezentacji Rosji wielu przyjaciół i wiem, kto był ‘czysty’ ” –  zapewnia siatkarz, który w 2008 roku był częścią składu, który wywalczył w Pekinie złoto.

Według Priddy’ego niesprawiedliwym byłoby ukaranie wszystkich zawodników, ponieważ niektórzy sportowcy skorzystali z dopingu.

“Mam nadzieję, że Ci zawodnicy, którzy nie używali dopingu i są tutaj, będą w stanie pozostawić tę sprawę za sobą i wykorzystać wszystkie swoje siły, by walczyć.”

Niezależny raport przygotowany przez kanadyjskiego profesora prawa, Richarda McLarena, ogłoszony 18 lipca odkrył więcej dowodów rozległej sprawy sponsorowanego dopingu w Rosji, co doprowadziło do tego, że WADA, a także Amerykańska i Kanadyjska Agencje Antydopingowe miały zakazać możliwości reprezentowania tego kraju w Rio.

Jednakże Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił nie korzystać z tej możliwości, ale zdecydował się przekazać możliwość decyzji w ręce federacji narodowych, mających wskazać którzy rosyjscy sportowcy, jeśli w ogóle, mieli udać się do Rio.

FIVB podjęło postanowienie, w imię którego rosyjscy sportowcy będą poddawani badaniom na równi z innymi poza Rosją, co pozwoli im wziąć udział w Igrzyskach, tak męskim, jak i żeńskim drużynom siatkarskim.

“Gdyby to dotyczyło mnie, czułbym się bardzo rozczarowany” – powiedział 38-latek.

Priddy wyznał też, że cieszy się, iż Rosjanie będą w Brazylii i czeka na grę przeciwko nim.

Źródło:reuters.com

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz