#VolleyNews: Pozytywne komentarze Polaków z wioski olimpijskiej

POLSKADopiero przedwczoraj polscy siatkarze na dobre zadomowili się w wiosce olimpijskiej. Wcześniej przebywali oni w Belo Horizonte gdzie rozgrywali mecze kontrolne z klubowym mistrzem świata, Sadą Cruzeiro.

Wczoraj wszyscy polscy sportowcy w tym podopieczni Stephane’a Antigi pojawili się na oficjalnym powitaniu polskiej reprezentacji w wiosce olimpijskiej. Był to dla naszych siatkarzy dopiero drugi dzień w tym miejscu, bowiem w środę wrócili oni z Belo Horizonte.

„Pierwsze wrażenia z wioski olimpijskiej są bardzo pozytywne. Kiedy byliśmy tutaj 10 dni temu wyglądało to trochę gorzej, a teraz myślę, że nie mamy żadnych problemów i cieszymy się, że już jesteśmy na miejscu” – powiedział Paweł Zatorski.

Z warunków panujących w wiosce olimpijskiej jest zadowolony przyjmujący polskiej kadry, Rafał Buszek. Zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podkreśla jednak, że drużyna skupia się przede wszystkim na swojej grze i rywalizacji w turnieju olimpijskim.

„Na całe szczęście nasze pokoje były przygotowane nawet już za pierwszym razem kiedy pojawiliśmy się w wiosce. Wszystko było w porządku, więc naprawdę nie możemy się do niczego przyczepić, skupiamy się tylko na graniu, a pokoje służą nam tylko do odpoczynku, a najważniejszy będzie dla nas sam turniej” – skomentował Rafał Buszek.

Na krótko po przylocie do Rio de Janeiro, polscy siatkarze nie zostali w wiosce olimpijskiej, ale udali się do Belo Horizonte na towarzyskie mecze z Sadą Cruzeiro. Spotkania kontrolne dla podopiecznych Stephane’a Antigi miały różne zakończenie. W pierwszym górą był klubowy mistrz świata, a drugi pojedynek zakończył się na korzyść Polaków wynikiem 3:1.

„Wrażenia z tych meczów są bardzo pozytywne. Fajnie, że mieliśmy okazję zagrać takie spotkania i jesteśmy na pewno dobrze przygotowani do tego turnieju” – stwierdził Dawid Konarski.

Za biało-czerwonymi już także pierwszy trening na hali Maracanazinho. Polscy zawodniczy znają ten obiekt, dlatego miejmy nadzieję, że pomoże im to w olimpijskiej rywalizacji.

„Dzisiaj mieliśmy trening poranny na Maracanazinho. W tamtym roku też graliśmy na tej hali i jest to fajny obiekt, dlatego nie możemy się doczekać pierwszych spotkań” – powiedział Dawid Konarski. „Dzisiaj na hali było dość mocno zimno, ale na pewno gra się  tutaj dobrze, także negatywnych komentarzy brak” – dodał libero polskiej drużyny, Paweł Zatorski.

Źródło: pzps.pl / inf. własna

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz