#VolleyNews: Polskie pary w 1/8 finału turnieju World Tour Grand Slam w Rio de Janeiro

siatka_plazowaCykl World Tour siatkarzy i siatkarek plażowych zawitał do miasta- gospodarza najbliższych letnich Igrzysk Olimpijskich. Pozostało już tylko szesnaście drużyn, zarówno w turnieju panów, jak i turnieju pań. Wśród nich są reprezentanci Polski. Są to dwie dwójki męskie i jeden duet pań. Udało im się bezpośrednio awansować do 1/8 finału tego turnieju. 

Pierwsza z nich to najwyżej notowana z polskich par w rankingu drużyn CEV-u Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Udało im się pokonać po ciężkim boju niesamowitą brazylijską dwójkę, Emanuela Rego i Ricardo Santosa. Pokonali jeszcze Rosjan Nikitę Liamina i Dmitrija Barsouka. Lepsi natomiast okazali się Holendrzy  Reinder Nummerdor i Christiaan Varenhorst. Nie przeszkodziło to jednak polskiej parze bezpośrednio awansować dalej.

Drugi duet to Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Ta para wygrała wszystkie swoje mecze w grupie, przy czym straciła tylko jednego seta! Po kolei pokonali: reprezentantów Niemiec Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika, ubiegłorocznych mistrzów Europy Łotyszy Aleksandrsa Samoilovsa i Janisa Smedinsa oraz jeszcze rosyjską parę Olega Stojanowskiego i Artema Jarzutkina.

W turnieju kobiet w 1/8 finału turnieju w Rio są także Polki Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które mimo jednej przegranej z duetem Julian Felisbert Da Silvy i Taiany Limy również przeszły bezpośrednio do kolejnej fazy zawodów.

źródło: polsatsport.pl/ oprac.własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz