#VolleyNews: Polacy z awansem do finałów mistrzostw świata!

33W czwartym dniu zmagań europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata U-23 w 2017 roku, biało-czerwoni zmierzyli się z reprezentacją Włoch. Polska drużyna stoczyła ciężki, pięciosetowy bój jednak zakończyła go na swoją korzyść.

Czwarta wygrana w turnieju kwalifikacyjnym, daje polskim siatkarzom awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata. Przypomnijmy, że od początku rywalizacji w Zagrzebiu, podopieczni trenera Wojciecha Serafina spisują się bardzo dobrze. Polski zespół jak do tej pory wygrał wszystkie spotkania, w trzech pierwszych pojedynkach do pokonania przeciwnika Polakom wystarczyły zaledwie trzy sety. Dzisiaj na biało-czerwonych czekało ciężkie zadanie, bowiem po drugiej stronie siatki stanęła kadra Włoch. Młodzi gracze z Polski rozegrali pięciosetowy mecz i to oni byli górą w tym starciu.

Włochy – Polska 2:3 (19:25, 28:26, 15:25, 25:22, 12:15)

Źródło / fot.: pzps.pl / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz