Housing Dissertation Title Examples Business Plans Program Hirondelles De Kaboul Resume Uitm Thesis Format 2016

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (5.03-11.03)

 

Brazylia gospodarzem turnieju finałowego Ligi Światowej. Trzy polskie drużyny wezmą udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Michał Kubiak zostaje na następny sezon w Japonii. Co jeszcze wydarzyło się w tym tygodniu w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie. 


Finał tegorocznej edycji Ligi Światowej na stadionie Arena da Baixada w Kurytybie

FIVB poinformowała, że turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Światowej odbędzie się w Brazylii a dokładnie na stadionie piłkarskim Arena da Baixada w Kurytybie. Stadion codziennie służy piłkarzom Atlético Paranaense. Obiekt jest w stanie pomieścić około 35 tysięcy osób. Turniej finałowy Ligi Światowej 2017 odbędzie się w dniach 4-8 lipca. Ponadto FIVB jednocześnie ogłosiła, że Swatch Beach Volleyball FIVB World Tour Finals, czyli najważniejsze dla siatkarzy i siatkarek plażowych zawody i zarazem ostatnie zawody z cyklu World Tour Finals odbędą się w Hamburgu 22-27 sierpnia. 

Trzy polskie drużyny wezmą udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów 

We wtorek CEV opublikował ranking, według którego ustala się liczbę drużyn z poszczególnych państw, które będą miały prawo wziąć udział w kolejnej edycji europejskich pucharów. W rankingu dotyczących męskich zespołów Polska uplasowała się na czwartej pozycji. Przed nami znalazły się Rosja, Włochy i Turcja. Zatem w następnej edycji Ligi Mistrzów będą mogły uczestniczyć aż trzy polskie drużyny, a także po jednej drużynie w Pucharze CEV i Pucharze Challenge. 

Michał Kubiak na dłużej w Panasonic Panthers 

Michał Kubiak zdecydował się pozostać w szeregach Panasonic Panthers do końca sezonu 2018/2019. Polski przyjmujący był w zakończonym już sezonie wiodącą postacią w zespole. Jego drużyna uplasowała się ostatecznie na piątej pozycji V Premier League. Jest to wynik raczej poniżej oczekiwań całego klubu. Mimo to, zdaje się, że zarówno klub, jak i kapitan reprezentacji Polski są zadowoleni z wzajemnej współpracy i chętnie wspólnie podejmą walkę o wyższe cele w kolejnym ligowym sezonie.

Wszechrosyjska Federacja Siatkówki wprowadza nowe obostrzenie

Wszechrosyjska Federacja Siatkówki podjęła odważną decyzję. Wprowadzony został nowy przepis, na podstawie którego siatkarz odmawiający gry w reprezentacji Rosji będzie traktowany jako obcokrajowiec. Wiąże się to z limitem w Superlidze, według którego na boisku w tym samym czasie może znajdować się zaledwie dwójka zagranicznych siatkarzy z tej samej drużyny. Postanowienie to zatem jest bardzo kontrowersyjne. Jak przełoży się to na grę Sbornej i rosyjską Superligę? 

Krzysztof Ignaczak zawodnikiem IBB Polonia Londyn 

Po rozstaniu z końcem ubiegłego sezonu z Asseco Resovią Rzeszów Krzysztof Ignaczak, jak sam przyznał, myślał o zakończeniu sportowej kariery. Przekonany jednak przez prezesa klubu IBB Polonia Londyn, Bartosz Łuszcza postanowił powrócić na boisko! Popularny "Igła" w barwach londyńskiego klubu będzie grał do końca aktualnego sezonu. Libero oprócz czynnego udziału w grze chce także pomóc w rozpowszechnianiu siatkówki na wyspach. 

źródła: fivb.com/ plusliga.pl/ twitter.com/ championat.com/ polonia.vc – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz