#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (29.10 – 04.11)

 

Kamerun z przepustką na Mistrzostwa Świata 2018. Ruszyła sprzedaż biletów na mecze Klubowych Mistrzostw Świata. Co jeszcze wydarzyło się w minionym tygodniu w świecie męskiej siatkówki? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wiadomości ze świata męskiej siatkówki. 


Kamerun ostatnią afrykańską reprezentacją z biletem na Mistrzostwa Świata 2018

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że dzięki wywalczeniu miejsc w finale Mistrzostw Afryki reprezentacje Tunezji i Egiptu uzyskały awans na Mistrzostwa Świata rozgrywane w 2018 roku. W meczu wieńczącym zmagania drużyn narodowych z Afryki Tunezyjczycy w trzech setach pokonali Egipcjan i sięgneli po tytuł mistrza kontynentu. Brązowy medal i jednocześnie ostatni bilet dla afrykańskiego zespołu zdobyła reprezentacja Kamerunu. W meczu o trzecie miejsce Kameruńczycy oddali Algierczykom zaledwie jedną partię. Ostatnich dwóch uczestników przyszłorocznych Mistrzostw Świata ze strery NORCECA poznamy w następny weekend. 

Ruszyła sprzedaż biletów na Klubowe Mistrzostwa Świata 2017

W tym tygodniu poznaliśmy dokładny plan i godziny meczów rozgrywanych w ramach Klubowych Mistrzostw Świata. Mecze będą rozgrywane o 17:30 i 20:30. Turniej rozpocznie się 12 grudnia i w ciągu kolejnych trzech dni kluby zmierzą się ze sobą w dwóch grupach. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie rozgrywać swoje mecze o 17:30 kolejno z: Sarmayeh Bank Teheran, Cucine Lube Banca Civitanova i Sada Cruzeiro. Natomiast pierwszym rywalem PGE Skry Bełchatów będzie: Fudan University Shanghai, a następnymi Personal Bolívar i Zenit Kazań. Mecze Skry będą rozgrywane jako drugie w kolejności, czyli o godzinie 20:30. 16.grudnia odbędą się mecze półfinałowe pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami z każdej grupy. 17. grudnia będą miały miejsce mecz o 3. miejsce i finał. Mistrz Polski, który znalazł się w Grupie A rozegra mecze fazy grupowej w Opolu, natomiast bełchatowianie, którzy zostali przydzielini do Grupy B mecze fazy grupowej rozegrają w Łodzi. Faza finałowa turnieju będzie miała miejsce w Krakowie. 

Ruszyła także sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie! Bilety można kupić za pośrednictwem strony ebilet.pl.

Powstaje Będzin Arena

MKS Będzin swoich plusligowych rywali gości w hali MOSIR w Sosnowcu. Ma się to jednak zmienić. 31 października miasto Będzin i spółka Będzin Arena zawarły umowę wykonawczą. To kolejny etap na drodze ku temu, by Będzin mógł szczycić się nowoczesnym obiektem widowiskowo-sportowym. Hala ma powstać przy rewitalizowanych bulwarach Czarnej Przemszy. 

Ceremonia otwarcia LOTTO Eurovolley Poland 2017 siatkarskim wydarzeniem roku 2017

CEV wybrał ceremonię otwarcia rozgrywanych w naszym kraju Mistrzostw Europy w bierzącym roku jako CEV Wydarzenie Roku! Prezydent CEV, Aleksandar Boricić wystosował do prezesa PZPS, Jacka Kasprzyka list, w którym informuje o nominacji do tej nagrody. Nagroda ma zostać wręczona podczas Europejskiej Gali Siatkówki 2017, która odbędzie sie 17. listopada w Moskwie. 

źródła: fivb.org/ mksbedzin.pl/ pzps.pl – opracowanie własne

grafika: web.facebook.com/KMSPolska

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.