Example Counseling Statement Fraternization Pre Columbian Civilization Definition Essay The Frog And The Bird Poem By Vera Hessey Summary Good Clerical Skills Resume Facial Case Study Examples For Teachers Thanks For Helping Me With My Homework John

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (23.04 – 29.04)

 

Raul Lozano trenerem męskiej reprezentacji siatkarzy Chin. Z kolei w Jastrzębiu-Zdroju niebawem zagości reprezentacja Australii. Kolejny natłok plusligowych transferów. Co jeszcze przyniósł nam miniony tydzień? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych siatkarskich wiadomości.


Raul Lozano trenerem reprezentacji Chin

Raul Lozano od tego sezonu poprawdzi męską reprezentację Chin. Najważniejszym celem stawianym Argentyńczykowi jest zdobycie kwalifikacji drużyny narodowej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Raul Lozano był selekcjonerem naszej reprezentacji w latach 2005-2008 i sięgnął z nią po srebro Mistrzostw Świata. Z kolei w sezonie 2015/2016 dowodził zespołem Cerradu Czarnych Radom. 

Zgrupowanie reprezentacji Australii w Jastrzębiu-Zdroju

W grudniu ubiegłego roku Mark Lebedew, trener Jastrzębskiego Węgla został także selekcjonerem reprezentacji Australii. W dniach 8-31 maja w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się zgrupowanie australijskich siatkarzy pod wodzem obecnego szkoleniowca 3. zespołu Plusligi. Organizacją przedsięwzięcia zajął się śląski klub. W trakcie trenigów Australijczyków w Polsce odbędą się także mecze międzypaństwowe z udziałem reprezentacji Iranu i Kanady, pod wodzą Stephane'a Antigi. 

Nowa nazwa i wielkie plany

W czwartek klub z stolicy naszego kraju zorganizował konferencje prasową. Od przyszłego sezonu drużyna będzie występować pod nową nazwą ONICO Warszawa. Logo klubu pozostanie jednak takie samo. Ponadto w warszawskim zespole szykują się duże zmiany personalne na czele z nowym szkoleniowcem, Stephanem Antigą. O kolejnych zmianach piszemy w dalszej części artykułu. Ponadto stołeczny klub oprócz zagoszczenie na stałe w czołowce plusligowej tabeli za cel sobie stawia unowocześnie wizerunku siatkówki co podkreślać ma także właśnie nowa nazwa. 

Dan Lewis zakończył karierę sportową

We wtorek Dan Lewis, doświadczony libero, ogłosił koniec swojej bogatej kariery zawodniczej. Kanadyjczyk jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. Przez dwa sezony bronił barw PGE Skry Bełchatów sięgając wspólnie dwa razy po Mistrzostwo Polski i brąz Ligi Mistrzów. Występował również w  Zaksie Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył Puchar Polski i BBTS-ie Bielsko-Biała. Dan Lewis to także długoletni reprezentant swojego kraju. Libero jednak nie rozstaje się z siatkówką i chce być pełnoetatowym trenerem. 

Transferowe wieści

Kolejny tydzień przyniósł kolejne transferowe wiadomości. W drużynie aktualnych Mistrzów Polski na kolejny sezon zostaje Sam Deroo. To był jego drugi sezon w Kędzierzynie-Koźlu i obydwa zakończył ze złotem naszej ligi. Za to w zespole Jastrzębskiego Węgla zostaje Jason De Rocco. W tym sezonie jastrzębianie sięgnęli po brąz Plusligi. W Indykpolu AZS-ie Olsztyn zostają Daniel Pliński i Miłosz Zniszczoł. Mateusz Mika następny, już czwaty z rzędu sezon spędzi w LOTOS-ie Trefl Gdańsk. Natomiast drużynę znad Bałtyku opuszcza Michał Masny, ale jej szeregi zasili Piotr Nowakowski. Spore zmiany szykują się także w Asseco Resovii Rzeszów. W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że na Podpromiu zostaje John Gordon Perrin. Z kolei z rzeszowskim klubem oprócz Piotra Nowakowskiego rozstają się Damian Wojtaszek, Thomas Jaeschke, Gavin Schmitt i Frederic Winters. Niedawny libero Resovii razem z Wojciechem Włodarczykiem w sezonie 2017/2018 będą bronić barw ONICO Warszawy. Z kolei Thomas Jaeschke zmieni ligę polską na włoską, a jego nowym pracodawcą będzie klub Calzedonia Verona. Natomiast Grzegorz Łomacz od przyszłego sezonu będzie występował w PGE Skrze Bełchatów. Jednakże z bełchatowską Skrą żegna się Philippe Blain. Na razie nie wiemy, kto będzie jego zastępcą. Niemniejsze roszady transferowe dotyczą GKS-y Katowice. Z 10. drużyny Plusligi odchodzą Marco Falaschi i Gert Van Walle. Postarają się ich zastąpić Emanuel Kohut i Marcin Komenda. 

 

źródło: plusliga.pl/ onicowarszawa.pl/ jastrzebskiwegiel.pl/ therecord.com/ informacja prasowa/ bluvolleyverona.it/ gkskatowice.eu/ – opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz