Essays Short Summary Of Hamlet Pdf Summary Of The Pohutukawa Tree Effect Of Playing Computer Games Essay Dissertation Results Ghostwriter Websites Us Writing A Hypothesis Statement Worksheet The Marketing Research Proposal Does

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia 21.05 – 27.05

 

Polscy juniorzy tryumfowali w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata. Kontuzja wykluczyła Andrzeja Wronę z rywalizacji w Lidze Światowej. Solidna porcja plusligowych transferów. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych siatkarskich wiadomości.


Polscy juniorzy wywalczyli awans na Mistrzostwa Świata!

W poprzedni weekend polscy juniorzy wzięli udział w turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie do Mistrzostw Świata U-21. Przebrnęli przez niego nie mając na koncie nawet straty seta. Pokonali reprezentacje: Belgii, Łotwy i Niemiec. Trener naszych juniorów, Sebastian Pawlik przyznał, że Niemcy zaskoczyli Polaków grając najlepszy mecz w turnieju. Mimo błędów popełniach przez naszą drużynę szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z wyniku i trudno się temu dziwić! 

Iran pokonał Australię w Jastrzębiu-Zdroju

W ubiegły poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju został rozegrany pierwszy mecz międzypaństwowy na tym obiekcie. Na przeciwko siebie stanęły reprezentacje Iranu i Australii. Iran pokonał Australię wynikiem 3:1 (11:25, 25:21, 25:17, 25:20) i tryumfował także w dodatkowym secie 15:11. Mark Lebedew, trener reprezentacji Australii, która gości na Śląsku już od 8 maja podziękował fanom i Klubowi Kibica Jastrzębskiego Węgla za doping jego drużyny narodowej. Również trener przeciwnego zespołu, Igor Kolaković przyznał, ża atmosfera na hali była bardzo gorąca.

Plamen Konstantinow pozostanie trenerem Lokomotiv Novosibirsk 

Lokomotiv Novosibirsk ogłosił, że przedłużył kontrakt z trenerem Płamenem Konstantinowem o kolejne dwa sezony. Drużyna z Nowosybirska uplasowała się na 3. miejscu w tabeli rosyjskiej Superligi. To był pierwszy sezon Bułgara jako szkoleniowca tego zespołu. Posadę trenera w klubie musi godzić także z prowadzeniem reprezentacji Bułgarii. 

Andrzej Wrona nie zagra w Lidze Światowej

Podczas trwających przygotowań naszej reprezentacji w Spale Andrzej Wrona doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na okres od 3 do 6 tygodni. Tym samym nie będzie mógł zagrać w Lidze Światowej, choć był do tego desygowany. Przyczyną tego jest krawiak brzuśca nadgrzebieniowego prawej ręki środkowego. Zawodnika ONICO Warszawy podczas zgrupowania w Spale zastępuje Jakub Kochanowski. Młody środkowy wciąż będzie mógł wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które będą mieć miejsce w terminie 23.06 – 2.07.

Plusligowe trasfery

To już ósmy tydzień z rzędu, gdy piszemy o najnowszych transferowych wiadomościach w Pluslidze. Spore zmiany szykują sie w LOTOSie Trefl Gdańsk. Z klubu odchodzi Bartosz Pietrczuk. Na jego pozycji ma zagrać Artur Szalpuk, który przenosi się z Bełchatowa do Gdańska. Szeregi drużyny Andrei Anastasiego zasili także Daniel McDonnell. To pochodzący ze Stanów Zjednoczonych środkowy, który ostatni dwa sezony spędził w lidze francuskiej, ostatni w drużynie z Chaumont. Jest dwukrotnym Mistrzem Francji. Z kolei Wojciech Ferens i Szymon Jakubiszak zostają na dłużej w nadmorskim klubie. BBTS Bielsko-Biała stawia na młodą krew w najbliższym sezonie. Z Młodej Ligi drużyny BBTS-u do pierwszej drużyny z Bielska-Białej przechodzą Tomasz Piotrowski i Kajetan Marek. Natomiast na dłużej zostaje Przemysław Czauderna. Również skład Espadonu Szczecin ulega przebudowie. Odchodzi Maciej Wołosz, dołącza natomiast Mateusz Malinowski, który pożegnał się z Cuprum Lubin. W szeregach zespołu ze Szczecina zadebiutują w Pluslidze Marcin Jaskuła, dotychczasowy libero SMS PZPS Spała i Adrian Kacperkiewicz, przyjmujący broniący w minionym sezonie barw MOS-u Wola Warszawa. Zmiany także nie ominą MKS-u Będzin. Z klubem żegna sie Kyle Russell. Natomiast na dłużej zadomowił się w klubie Jakub Peszko. Przygodę w Będzinie rozpocznie Matej Kok, słoweński przyjmujący. Na pozycji libero będzimy oglądać Michała Poterę i Szymona Gregorowicza. Dotychczasowy pierwszy libero, Paweł Stysiał zmienia barwy klubowe. Nowym libero pochwalić się może także Cuprum Lubin. Do zespołu dołącza Bartosz Makoś, który ostatni sezon spędził w Młodej Lidze w szeregach Jastrzębskiego Węgla. Na zmianę klubu zdecydował się także dotychczasowy środkowy Łuczniczki Bydgoszcz. Jan Nowakowski w następnym sezonie będzie zawodnikiem ONICO Warszawy. Najświeższym transferowym hitem jest odejście Bartosza Kurka, o którym wspomniał w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego prezes klubu PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki. Śmiałe ruchy kadrowe czyni także beniaminek Plusligi, KS Aluron Warta Zawiercie. Beniaminek Pluslgi ma nowego trenera, którym został Włoch, Emanuele Zanini. Do tej pory był trenerem m.in. reprezentację Turcji, Słowacji oraz włoskie kluby z Werony, Modeny, czy też z Perugii. Za to z Zawierciem żegnąją się: Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski, Jakub Lewandowski, Grzegorz Wójtowicz, Adam Sobolewski i Jarosław Macionczyk, dotychczasowy kapitan Aluronu. Dodatkowo Grzegorz Bociek ma w nadchodzącym sezonie zmienić ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na drużynę z Zagłębia Dąbrowskiego.

źródła: mlodaliga.pl/ jastrzebskiwegiel.pl/ plusliga.pl/ pzps.pl/ informacja prasowa/ mksbedzin.pl/ bbtsbielsko.pl/ aluronwarta.pl – opracowanie własne 

fot. Joanna Madey/ VOLLEYWORLD.PL

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz