The Tower 2012 Movie Review Ou Phd Hall Tickets 2012 Postman Amusing Ourselves To Death Chapter 9 Summary Intergalactic Movie Review Book Review Tar Baby

#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (2.04 – 8.04)

 

Mimo, że najważniejsze mecze w tym sezonie Plusligi wciąż jeszcze przed nami polskie drużyny już kompletują składy i dokonują najważniejszych roszad w swoich szeregach. Co jeszcze przyniósł nam miniony tydzień? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych siatkarskich wiadomości. 


Nowe "nabytki" Asseco Resovii Rzeszów

Choć najważniejsze mecze w sezonie ligowym jeszcze przed nimi Asseco Resovia Rzeszów kompletuje skład na kolejny sezon. Do drużyny z Podkarpacia dołączą Jakub Jarosz, który aktualnie jest zawodnikiem katarskiego klubu El Jaish oraz Michał Kędzierski, który wraca do Rzeszowa po wypożyczeniu do Cerradu Czarnych Radom. Na Podpromiu zostają także Marcin Możdżonek i Jochen Schöps, którzy w tym tygodniu przedłużyli swoje kontrakty z klubem.

Blengini pozostaje trenerem reprezentacji Włoch

Włoska Federacja Siatkówki ogłosiła, że Gianlorenzo Blengini nadal będzie prowadził włoską reprezentację siatkarzy. Z tego powodu selekcjoner będzie musiał rozstać się z drużyną Cucine Lube Civitanova. Włoska Federacja bowiem wprowadziła przepis zabraniający trenerowi reprezentacji pełnić jednocześnie rolę trenera w klubie. Klub jednakże rozumie decyzję szkoleniowca i życzy mu dalszych sukcesów z reprezentacją. Blengini pozostanie na swoim stanowisku w klubie do końca sezonu. Nie wiemy jeszcze kto go zastąpi.

Paweł Zagumny pożegnał się z kibicami 

Wczoraj Paweł Zagumny rozegrał ostatni mecz w swojej bogatej karierze zawodniczej. ONICO AZS Politechnika Warszawska zwyciężyła 3:1 w meczu przeciw GKS-ie Katowice, a on sam został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji. Wrażenie na kibicach wywarła wspaniała oprawa meczu. Rozgrywający jednak zaznaczył, że z siatkówką się nie rozstaje, a od przyszłego sezonu będziemy widzieć go w roli dyrektora sportowego stołecznego klubu. Będziemy trzymać kciuki, żeby pełniąc nową funkcję szło mu tak dobrze jak na boisku!

IBB Polonia Londyn z Pucharem Anglii

IBB Polonia Londyn w finale o Puchar Anglii pokonała Sheffield Hallam 3:1. Trofeum do rąk siatkarzy z Londynu trafiło już drugi rok z rzędu! Prezes klubu, Bartłomiej Łuszcz cieszy się z tej wygranej i podkreśla europejskie ambicje drużyny. Przed londyńczykami jeszcze najważniejsze mecze sezonu o tytuł mistrza kraju. Przypomnijmy, w walce o ten cel ma pomóc drużynie Krzysztof Ignaczak.

Mariusz Wlazły zostaje w PGE Skrze Bełchatów

Podczas piątkowej konferencji prasowej PGE Skry Bełchatów klub ogłosił, że przedłużył kontrakt z Mariuszem Wlazłym o kolejne dwa lata. Obie strony są rzecz jasna zadowolone ze współpracy. Mariusz Wlazły występuję w barwach Skry od 2003 roku, a od sezonu 2008/2009 jest kapitanem drużyny. Trudno byłoby wyobrazić sobie drużynę z Łódzkiego bez niego. 

Antiga w Warszawie, Bednaruk w Bydgoszczy, a Anastasi ciągle w Gdańsku

W czasie środowej konferencji prasowej oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem ONICO AZS Politechniki Warszawskiej zostanie Stéphane Antiga. Klub ze stolicy zawarł z Francuzem umowę obejmującą dwa sezony. Dotychczasowy szkoleniowiec warszawskich inżynierów znalazł nowego pracodawcę. Jakub Bednaruk w kolejnym sezonie ligowym poprowadzi Łuczniczkę Bydgoszcz. Z kolei Lotos Trefl Gdańsk przedłużył kontrakt z Andreą Anastasim. Sezon 2017/2018 będzie dla Włocha już czwartym sezonem jako trenera drużyny znad Bałtyku. 

Piotr Gacek kończy karierę siatkarską 

Piotr Gacek postanowił zakończyć karierę siatkarską i podobnie jak Paweł Zagumny pożegnać się ze swoją publicznością. Swój ostatni mecz libero rozegra 13 kwietnia. LOTOS Trefl Gdańsk będzie podejmował wówczas na własnym boisku Cerrad Czarnych Radom. Na teń dzień nadmorski klub szykuje dla kibiców wiele niespodzianek. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży. 

źródła: assecoresovia.pl, lubevolley.it, plusliga.pl, polonia.vc, azspw.com, luczniczkabydgoszcz.pl, sport.trefl.com / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz